mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Biała Wstążka 2021. “Różne barwy przemocy”

Biała Wstążka 2021. “Różne barwy przemocy”

Niebieskie tło. Ręce trzymające białe misia. Napis "Różne barwy przemocy" akcja Biała Wstążka 2021 w Gminie Wiązowna
Już 25 listopada ruszamy z kolejną akcją "Biała Wstążka 2021". Razem sprzeciwmy się przemocy!

Już po raz trzeci w Gminie Wiązowna organizujemy kampanię „Biała Wstążka”. Tym razem pod hasłem “Różne barwy przemocy”. Zachęcamy wszystkich do przypięcia małej, białej wstążeczki, która jest znakiem naszego sprzeciwu wobec krzywdzenia innych. Zapraszamy wszystkich do udziału w wydarzeniach, które od 25 listopada do 10 grudnia będą odbywać się w różnych miejscach naszej gminy.

Kampania „16 dni akcji przeciwko przemocy ze względu na płeć” trwa od 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka). W kampanii co roku bierze udział wiele organizacji w 158 krajach. Jednym z elementów Białej Wstążki – jest ogólnoświatowa akcja angażująca mężczyzn, ale nie tylko, do włączenia się w działania przeciw przemocy wobec kobiet. Kampanię zainicjowano w 1991 r. w Kanadzie, po wydarzeniach, do jakich doszło 6 grudnia 1989 r. w Montrealu. Wtedy to Marc Lepine zastrzelił 14 studentek. Po masakrze ok. 100 tys. mężczyzn na znak sprzeciwu wobec jakiejkolwiek przemocy wobec kobiet przypięło do ubrań białą wstążkę. Co roku w rocznicę tych wydarzeń odbywają się kampanie, przemarsze i akcje pod znakiem białej wstążki.

Już po raz trzeci na terenie gminy Wiązowna odbędzie się akcja „Biała Wstążka”. Tym razem pod hasłem „Różne barwy przemocy”. Zapraszamy wszystkich do dołączenia do akcji i udziału w wielu wydarzeniach, spotkaniach, warsztatach. Zachęcamy także do skorzystania z bezpłatnych porady specjalistów. Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna pełni całodobowy dyżur telefoniczny pod nr 607 390 426. Do Państwa dyspozycji są też pracownicy socjalni, można się z nimi kontaktować pod numerami:

  • 607 390 737 (Zakręt, Duchnów, Izabela, Michalówek, Zagórze, Boryszew),
  • 607 390 499 (Wola Karczewska, Wola Ducka, Kopki, Lipowo, Emów, Radiówek),
  • 607 390 586 (Glinianka, Kruszówiec, Poręby, Bolesławów, Rzakta, Czarnówka),
  • 607 390 547 (Dziechciniec, Żanęcin, Pęclin, Kąck, Rudka, Malcanów),
  • 665 330 560 (Wiązowna, Góraszka, Majdan, Stefanówka).

Już ogłosiliśmy konkurs przeciwko przemocy #LepiejPrzytul “Różne barwy przemocy”. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny z naszej gminy do udziału. Pokażcie różne barwy – oblicza przemocy i sprawcze siły (miłość, przyjaźń, dobro, wiarę, nadzieję, współczucie), które ją zmieniają. Więcej informacji w materiale: Konkurs #LepiejPrzytul “Różne barwy przemocy”. Zgłoś pracę

Informacje o kampanii dostępne są i będą na naszej stronie i na stronach poszczególnych organizatorów. Harmonogram akcji znajduje się pod tekstem.

Data opublikowania strony: 25/11/2021