Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Turnus rehabilitacyjny w Kołobrzegu. Relacja WTZ Jesteśmy!

Uczestnicy turnusu podczas rejsu statkiem m/s Jantar.
Uczestnicy turnusu podczas rejsu statkiem m/s Jantar. (foto: WTZ Jesteśmy")

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Gminy Wiązowna, darowiźnie od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. oraz wsparciu finansowemu od sponsorów KGL S.A. i Dakomy sp. z o.o., Stowarzyszenie "Jesteśmy!" zorganizowało podopiecznym wyjazd na turnus rehabilitacyjno-rekreacyjny w Kołobrzegu.

W dniach od 09.07. do 16.07. gościliśmy we wspaniałym Centrum Zdrowia i Relaksu Verano. 20 osób z niepełnosprawnościami – w tym 12 mieszkańców naszej  gminy –  wszyscy z opiekunami niezbędnymi z uwagi na stopień i rodzaj niepełnosprawności, przeżyło niezapomniane chwile.

Nasi podopieczni korzystali codziennie z dwóch zabiegów leczniczych t.j. okłady borowinowe, ultradźwięki, magnetoterapia, wirówka, elektroterapia TENS, inhalacje, ozonowanie, kąpiel solankowa z hydromasażem, sucha kąpiel w CO2 lub basen solankowy z gimnastyką.

Uczestnicy doskonalili umiejętności orientowania się na terenie ośrodka, w mieście i na plaży oraz odpowiedniego zachowania w miejscach publicznych. Poza codziennym plażowaniem znaleźliśmy czas na zwiedzanie atrakcji Kołobrzegu z molo i 50 metrowym kołem widokowym dla odważnych na czele.

Wielką radość sprawił uczestnikom rejs statkiem m/s Jantar, połączony z muzyczną animacją i odwiedzeniem mostka kapitańskiego, a także zabawa na dancingu w Centrum Zdrowia i Relaksu Verano. Pogoda dopisała, szkoda tylko, że nie codziennie działały grzałki w Bałtyku oraz, że okrutny los uniemożliwił w ostatniej chwili wyjazd kilkorgu naszym podopiecznym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszej stronie www.wtzjestesmy.pl

relacja: WTZ JESTEŚMY, Waldemar Burtkiewicz

Data opublikowania strony: 25/07/2023