Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Tydzień Czyściochów”. Warsztaty edukacyjne

W Galerii „Więzy” do 10 listopada trwa wystawa „Jak dawniej o schludność dbano”. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował  „Tydzień czyściochów” – cykl zajęć warsztatowo-edukacyjnych. Uczestniczyły w nich dzieci z naszych szkół i przedszkoli oraz seniorzy z Dziennego Domu „Senior +” w Woli Karczewskiej.

W dniach 21 – 25 października zaprosiliśmy mieszkańców Gminy Wiązowna na wystawę prezentowaną w Galerii „Więzy” w Wiązownie oraz do udziału w warsztatach „Tydzień czyściochów”. Dzieci oraz seniorzy pod okiem instruktora z GOK zrobiły mydełka. Kolorowe i pachnące, a przede wszystkim ręcznie wykonane, były znakomitym dopełnieniem do tego, co odwiedzający zobaczyli na wystawie.

Wystawę „Jak dawniej o schludność dbano” przygotowało Stowarzyszenie „Więzy” z Wiązowny. Wernisaż wystawy odbył się 19 października. Na otwarciu przybyli goście obejrzeli „Plotki z magla” – występ artystyczny zespołu teatralnego z Wawerskiego Centrum Kultury z filią w Falenicy.

Dzieci, które odwiedziły prezentację, miały okazję zobaczyć, jak wyglądały codzienne czynności higieniczne w dawnych czasach. Dla wielu seniorów była to podróż w przeszłość. Największą atrakcję wystawy zdecydowanie stanowi tradycyjny magiel. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także nosiłki do noszenia wiader z wodą oraz kurpiowski dzban z korzenia jałowca. Takich przedmiotów próżno dziś szukać na sklepowych półkach. Zachwyt wzbudzała także tradycyjna kuchnia z fajerkami.

W pierwszym tygodniu od wernisażu wystawę w galerii odwiedziło ponad 250 osób.

Wystawa jest czynna do 10 listopada w weekendy w godzinach 10.00-16.00, a w dni powszednie – po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Wizyta w Galerii jest bezpłatna.

Info z: tukonktakt@wiazowna.pl

Paulina Sokół

Data opublikowania strony: 04/11/2019