mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Uczysz się w szkole zawodowej? Zdobądź stypendium

Uczysz się w szkole zawodowej? Zdobądź stypendium

50 złotych - cztery banknoty jeden na drugim
Można już składać wnioski o stypendium (Foto: pixabay.com)

Ruszyła VI edycja stypendiów dla szkół zawodowych. W roku szkolnym 2020/2021 można uzyskać stypendium w wysokości ok. 5 tys. zł. Trzeba się śpieszyć – nabór wniosków trwa do 27 października.

Samorząd Województwa Mazowieckiego od 2015 r. wspiera uczniów szkół zawodowych przyznając im stypendia, które mogą wykorzystać na swój dalszy rozwój. W tym roku aż 519 uczniów ma szansę otrzymać stypendium w wysokości 5 tys. zł.

O stypendia mogą starać się uczniowie szkół zawodowych z terenu województwa mazowieckiego, którzy nie ukończyli 24 roku życia i otrzymali promocję do następnej klasy, bądź ukończyli szkołę podstawową. Uczniowie klas I starający się o stypendium powinni mieć średnią ocen ze wszystkich przedmiotów nie niższą niż 5,25 oraz z 3 dowolnie wybranych przedmiotów nie niższą niż 5,00. Pozostali uczniowie wyższych klas powinni mieć średnią ze wszystkich przedmiotów nie niższą niż 4,50 oraz z 3 wybranych przedmiotów lub modułów zawodowych na poziomie nie niższym niż 5,00.

Aby złożyć wniosek o przyznanie stypendium należy założyć konto na stronie internetowej projektu www.stypendiazawodowe.oeiizk.waw.pl/ zarejestrować elektronicznie wniosek o przyznanie stypendium oraz przesłać go wraz z załącznikami w ciągu 7 dni roboczych od dnia zamknięcia rejestracji na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, Biuro Wspierania Szkolnictwa Zawodowego, ul. B. Brechta 3, 03-472 Warszawa. Nabór wniosków trwa do 27 października do godz. 10.00.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad, procedur i realizacji projektu dostępne są na stronie internetowej: www.stypendiazawodowe.oeiizk.waw.pl/

Źródło: mazovia.pl

 

 

 

Data opublikowania strony: 20/10/2020