Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Ulice w Wiązownie i Żanęcinie. Zapoznaj się z projektem

Zrolowane plany architektoniczne
Bez dokumentacji projektowej nie powstanie żadna droga (Foto: pixabay.com)

Zapraszamy do zapoznania się ze wstępnym projektem przebudowy i rozbudowy ul. Projektowanej i ul. Spokojnej w Wiązownie i Żanęcinie. Uwagi do projektu można składać do 20 maja 2023 r.

W ramach planowanej inwestycji zaprojektowano wzmocnienie konstrukcji jezdni asfaltowej o szerokości 6 m z nową nawierzchnią, ścieżkę pieszo-rowerową (3 m) i przejścia dla pieszych, które podniosą bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Przewidziano także zjazdy indywidualne i publiczne oraz perony autobusowe komunikacji publicznej oraz odwodnienie pasa drogowego.

Rozbudowa ul. Projektowanej i ul. Spokojnej będzie odbywała się zgodnie z ustaleniami miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, częściowo  w trybie specustawy drogowej (ZRID). Przepisy te umożliwiają przejęcie nieruchomości – potrzebnych działek lub ich części – pod zaplanowaną inwestycję drogową. Po wydaniu decyzji ZRID przez Starostwo działki z mocy prawa stają się własnością gminy. Starosta Otwocki po fakcie, kiedy decyzja ZRID stanie się ostateczna, wyliczy wysokość odszkodowania za przejęte nieruchomości.

Prosimy o zapoznanie się z przedstawionym wstępnym projektem zagospodarowania terenu (POD TEKSTEM) oraz wniesienie ewentualnych uwag lub wniosków do 20 maja 2023 r. Konsultacje projektu są nieobowiązkowe – dla nas jednak bardzo ważne. To dzięki Państwa uwagom i wnioskom wiele prowadzonych inwestycji jest realizowanych sprawniej, a na etapie projektowania unikamy rozbieżności, które mogłyby wydłużyć cały proces budowlany.

Wnioski w formie pisemnej prosimy składać w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy Wiązowna w godzinach pracy (pon. 10.00 – 18.00, wt. – pt. 8.00 – 16.00) lub mailowej na adres: urzad@wiazowna.pl. Można też wysłać ePUAP-em poprzez naszą stronę, wystarczy kliknąć w ten link: https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw

Więcej informacji udziela Katarzyna Rosłaniec – Wydział Inwestycji, tel. 22 512 58 65, e-mail: k.roslaniec@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 11/05/2023