Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Uroczystości w Woli Karczewskiej. Osiem lat Dziennego Domu „Senior+” i pięć lat Wolontariatu Międzypokoleniowego

Dzienny Dom „Senior+” w Woli Karczewskiej i Wolontariat Międzypokoleniowy - dwie grupy, dwa torty, dwie rocznice ale rzecz można jedno serce otwarte na drugiego człowieka.

Rozpoczęliśmy „samotnością i odwagą” zaprezentowaną w przedstawieniu „W efekcie”. Seniorom towarzyszyli młodzi ludzie z Centrum Wolontariatu – Centrum Usług Społecznych Gminy Wiązowna.

Była czas na przemówienia, wzruszenia, ciepłe słów, , czas na bliskość. Czas na „Wspomnienie” Grzegorza Turnaua i taniec seniorów tak delikatny i tak łagodny, jak wyraz twarzy naszych gości.

Tego dnia czekał nas wykład o „Sile umysłu” prowadzony przez neuropsycholog Paulinę Mikołajczyk, o sile która drzemie w każdym z Nas.

Na naszej scenie zagościła Dalila Chetouane, a sale wypełnił „Krakowski spleen” oraz Laura Raab, która pozwoliła nam docenić piękno życia, śpiewając: – Chwytaj dzień. Z całej siły go łap. Chwytaj dzień, aby czuć życia smak.

Ten dzień zakończył się powrotem do odwagi, bowiem na scenie wystąpili panowie Henryk i Piotr, spełniając swoje i nasze marzenie, dając swój pierwszy koncert w życiu (akordeon i bębenek).

Odwaga to wielka moc, którą doceniła publiczność owacjami na stojąco. Dzień to był niezwykły, jak niezwykłe potrafi być życie. Dobry i ciepły, jak serdeczność naszych wolontariuszy z Wolontariatu Międzypokoleniowego. Niezwykły, jak niezwykli są seniorzy z Dzienny Dom „Senior+” w Woli Karczewskiej. Okraszony rękodziełem, tak pieczołowicie wykonanym przez dłonie, na których zapisana jest ludzka historia.

To był dzień pełen ciepła, skraplających się uczuć, życzliwości i obecności ludzi, którzy chcieli być z Nami tego dnia, wnosząc to, co najlepsze wrażliwość, serdeczności i ciepło.

Dziękujemy za ten wspólny czas!

Krystyna Motyka-Parzych

Data opublikowania strony: 27/10/2023