bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Utrzymanie dróg. Działania ZGK

Walec, który wyrównuje asfalt
Co roku asfalt pojawia się na kolejnych odcinkach gminnych dróg (Foto: UG Wiązowna)

Jednym z priorytetowych działań Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wiązownie jest bieżące utrzymanie, w tym remontowanie dróg gminnych. Dzięki łagodnej zimie rozpoczęto realizację prac drogowych zaplanowanych na ten rok jeszcze przed sezonem wiosennym. 

W ciągu ostatnich czterech miesięcy pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej wbudowali w nasze drogi gminne 1555 t kruszywa betonowego, 749 t kruszywa dolomitowego, 232 t destruktu asfaltowego i 4,35 t masy bitumicznej na zimno. Wyrównano i zawałowano 65,5 km dróg gruntowych, które wymagają systematycznego monitorowania i ciągłych napraw. 

Dzięki pełnemu wykorzystywaniu dostępnego sprzętu i zaangażowaniu pracowników zakładu, remontowanie dróg realizowane jest w znacznie większej skali niż w ubiegłych latach. Mamy nadzieję, że trudny czas epidemii nie przeszkodzi w realizacji dalszych prac drogowych. 

Więcej informacji na ten temat można uzyska w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, tel. 22 789 01 33, e-mail: biuro@zgk-wiazowna.pl. Tam należy również zgłaszać gminne drogi, które wymagają remontu lub uzupełnienia kruszywem, asfaltem albo masą bitumiczną.

Data opublikowania strony: 30/04/2020