mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Uwaga przedsiębiorcy! Ważne zmiany w CEIDG

Uwaga przedsiębiorcy! Ważne zmiany w CEIDG

Otwarty laptop. Na nim męskie ręce, które ułożone są na klawiaturze
Dzięki rezerwacji wizyty on-line sprawę załatwisz w umówionym terminie (Foto: pixabay.com)

Od grudnia Ministerstwo Rozwoju i Technologii wprowadza zapowiedziane zmiany w obsłudze rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Zmiany wiążą się również z nowymi wzorami formularzy CEIDG.

Co się zmieni:

  1. Sposób obsługi przedsiębiorców w CEIDG;
  2. Przeniesione zostaną usług elektronicznych dla przedsiębiorców -usługi założenia, zmiany, zawieszenia i zamknięcia działalności gospodarczej – ze strony gov.pl na serwis Biznes.gov.pl.

Wprowadzenie nowych wzorów formularzy, instrukcji oraz zaświadczeń:

  1. Formularz wniosku CEIDG-1 z instrukcją,
  2. Formularze załączników CEIDG,
  3. Zaświadczenia i wydruki z CEIDG.

Co najważniejsze, zmieni się sama aplikacja umożliwiająca obsługę wpisów przedsiębiorców w CEIDG. Najnowsza wersja zmieni swój wygląd, będzie dostosowana do różnego typu ekranów, w tym telefonów komórkowych oraz będzie w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.

Usługi dla przedsiębiorców i konto przedsiębiorcy

Usługi dotychczas dostępne dla przedsiębiorców zostaną przeniesione ze strony ceidg.gov.pl na portal Biznes.gov.pl. Oznacza to, że nie będzie już możliwe wypełnienie np. formularza wniosku CEIDG-1, ponieważ zostanie on zastąpiony intuicyjnym kreatorem-usługa online.Usługi założenia jednoosobowej działalności gospodarczej oraz zmiany, zawieszenia, wznowienia i zamknięcia dostępne są bezpośrednio pod adresem: biznes.gov.pl/wniosek-ceidg.

Dodatkowo dane przedsiębiorców, złożone wnioski i operacje na wpisie będą dostępne dla firm po zalogowaniu w portalu Biznes,gov.pl, w zakładce Konto Przedsiębiorcy.

Wszystkie nowe wzory dokumentów wraz z instrukcjami dostępne będą pod adresem: https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/03155

Data opublikowania strony: 29/11/2021