mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

VIII Forum Gospodarcze Powiatu Otwockiego za nami

VIII Forum Gospodarcze Powiatu Otwockiego za nami

21 października w Otwocku odbyła się ósma edycja Forum Gospodarczego Powiatu Otwockiego
21 października w Otwocku odbyła się ósma edycja Forum Gospodarczego Powiatu Otwockiego (Foto: UG Wiązowna)

W czwartek 21 października w Otwocku odbyła się już ósma edycja Forum Gospodarczego Powiatu Otwockiego. Forum jest wydarzeniem cyklicznym, w którym chętnie udział biorą przedstawiciele polityki, nauki i biznesu z terenu powiatu.

Po okresie restrykcyjnych ograniczeń i spowolnienia gospodarki spowodowanego pandemią COVID-19, forum dało możliwość do spotkania i dyskusji na temat nowej perspektywy i wyzwań stojących przed biznesem.

Jednym z głównych tematów wydarzenia, były propozycje i rozwiązania dla osób prowadzących biznes wprowadzone w ramach Polskiego Ładu.

Obecna na forum Pani Olga Semeniuk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii oraz Pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, przedstawiła założenia programu podkreślając, że wprowadzany będzie kompleksowy system ulg podatkowych dla biznesu.

Na Forum dyskutowano również o formach wsparcia dla nowych inwestycji. Pani Karolina Falkenberg z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przybliżyła możliwości związane z mapą pomocy publicznej w ramach strefy, omawiając warunki i kryteria ubiegania się o zwolnienie z podatku PIT i CIT.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli również możliwość poznania dobrych praktyk w zakresie współpracy sektora prywatnego z Urzędem Skarbowym. Obecna na forum Naczelnik Urzędu Skarbowego w Otwocku Pani Jolanta Warpas podzieliła się wiedzą i doświadczeniem w koordynacji wzajemnych kontaktów.

Ważnym puntem wydarzenia był  panel dyskusyjny: „Firma w powiecie otwockim: Wyzwania i szanse dla przedsiębiorców”, w których w gronie ekspertów zasiedli: Pan Zdzisław Siwiński – Prezes Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Pani dr hab. Małgorzata Such – Pyrgiel – Prorektor Wyższej Szkoły Euroregionalnej, Pan Krzysztof Szczegielniak – Starosta Powiatu Otwockiego, Pani Jolanta Warpas – Naczelnik Urzędu Skarbowego, Członek Zarządu Izba Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego Łukasz Piętka oraz Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny.

Panel był preludium do ciekawych rozmów o przyszłości i możliwościach rozwoju naszego obszaru również w kontekście współpracy międzynarodowej z uwagi na obecność na forum przedstawicieli delegacji samorządowców i przedsiębiorców z Ukrainy.

Partnerem tegorocznej edycji wydarzenia były: Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej im. Alcide De Gasperi w Józefowie, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Z-Hotel Business & Spa z siedzibą w Otwocku.

Data opublikowania strony: 22/10/2021