Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wakacje blisko domu 2023. Cztery turnusy w szkołach

Gminna akcja letnia „Wakacje Blisko Domu” została zorganizowana już po raz siódmy. Zajęcia odbywały się przez cały lipiec w szkołach w Gliniance, Malcanowie, Wiązownie i Zakręcie. Akcja finansowana jest z budżetu Gminy Wiązowna.

Każdy turnus obfitował w wiele atrakcji: bezpłatne wyjazdy na basen, warsztaty, ciekawe spotkania, wycieczki.  Podczas pobytu dzieci miały zapewnione drugie śniadanie, obiad i podwieczorek.  Frekwencja jak zwykle dopisała:

 

Szkoła I turnus 3-7.07. II turnus 10-14.07. III turnus 17-21.07. IV turnus 24-28.07.
Glinianka 44 43 26 30
Malcanów 29 30 27 16
Wiązowna 45 53 49 45
Zakręt 18 8 17 15
Razem 136 134 119 106

 

Uczestnicy półkolonii w szkole w Gliniance czas spędzali na zajęciach sportowych, grach, zabawach z bańkami mydlanymi, warsztatach senspolastycznych. Tradycyjnie odbyły się bardzo lubiane przez dzieci konkursy „Master chef” i „Mam Talent”. Oprócz tego dzieci pojechały na wycieczki, m.in. do Parku Bajka w Błoniu, do Farmy Iluzji w Trojanowie, Łazienek Królewskich w Warszawie, Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, do kina i Skateparku.

W szkole w Wiązownie również dużo się działo. Zajęcia plastyczne, sportowe, warsztaty z klockami Lego, pokazy talentów, seanse filmowe, zabawy muzyczne, taneczne, zabawy w dmuchanym zamku, czy spotkanie z pieskami rasy chihuahua – to tylko część atrakcji. Dzieci miały również możliwość wyjazdu do kina, do sali zabaw Hula Kula, Miejskie zoo. Uczestniczyły w warsztatach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna. Spędzały również aktywnie czas w pobliskim Gminnym Parku Centrum w Wiązownie.

Wesoło wakacyjne turnusy upływały w szkole w Malcanowie. Uczestnicy półkolonii odwiedzili park rozrywki Majaland, Kosmiczne Ranczo w Rososzu, Las Odkrywców w Ułęży, pobliską Lagunę i skatepark. Podczas pobytu w szkole brali udział w ciekawych zajęciach prowadzonych przez wychowawców, m.in. plastycznych, artystycznych – jak zabawy z bańkami mydlanymi, slime, tworzenia magnesów. Oprócz tego były gry i zabawy sportowe, spotkanie z policjantem, warsztaty biblioteczne „Zwierzaczki-pluszaczki. Zajęcia z żywymi zwierzątkami”.

W szkole w Zakręcie, mimo że uczestników, było niewielu, to dobrej zabawy nie brakowało.  Gry integrujące, warsztaty Lego, tworzenie książki, zabawy z chustą, pokazy talentów, zajęcia muzyczne z instrumentami, zajęcia taneczne, seanse filmowe, zabawy w dmuchanym zamku, gry sportowe na świeżym powietrzu – to tylko niektóre atrakcje.

Akcja finansowana była z budżetu Gminy Wiązowna. Uczestnicy pokrywali tylko koszt wyżywienia (10 zł/dziennie) i materiałów do zajęć (30 zł/tydz.). Dodatkowo płatne były też wycieczki. W tym roku koszt organizacji półkolonii w szkołach wyniósł 71 949,64 zł.

Kreatywność i zaangażowanie kierowników i wychowawców wypoczynku – w większości nauczycieli naszych szkół – sprawiają, że dzieci mają możliwość spędzenia tych wakacyjnych tygodni w sposób twórczy, ciekawy i rozwijający.  Uśmiechy goszczące na ich twarzach są tego najlepszym potwierdzeniem.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Urszula Kozłowska

Centrum Usług Wspólnych Gminy Wiązowna

Data opublikowania strony: 16/08/2023