bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Wakacje Blisko Domu”. W tym roku akcji nie będzie

Sala przedszkolna. Na pierwszym planie stolik z krzesełami. W tle pułki z kolorowymi zabawkami
Sala przedszkolna. Na pierwszym planie stolik z krzesełami. W tle pułki z kolorowymi zabawkami

Z przykrością informujemy, że cykliczna akcja Gminy Wiązowna „Wakacje Blisko Domu”  w tym roku się nie odbędzie. Mimo znoszenia niektórych obostrzeń, epidemia koronawirusa trwa nadal. Nie ma jeszcze decyzji ministra właściwego ds. oświaty  i wychowania czy w ogóle półkolonie będą się odbywać. Nawet gdyby umożliwiono ich organizację, to  w reżimie sanitarnym, przy ograniczonej liczbie uczestników, bez możliwości ciekawych wyjazdów i różnorodnych form aktywności, byłyby one mało interesujące dla uczestników.

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na powrót do normalności, pozostając z nadzieją, że przyszłoroczne ferie i wakacje znów będzie można spędzić „blisko domu”. W tym roku zamiast 2-tygodniowych dyżurów wakacyjnych w poszczególnych przedszkolach każda placówka będzie pracowało przez ok. cztery tygodnie w czasie wakacji. Oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych w Gliniance, Malcanowie, Wiązownie  i Zakręcie będą działały w terminie od 1 do 14 lipca 2020 r.

Z opieki przedszkolnej w tym czasie będą mogły korzystać tylko dzieci uczęszczające do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego na określonych zasadach wynikających z wytycznych sanitarnych. Pierwszeństwo będą miały dzieci, których oboje rodzice pracują, dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Dotychczasowa organizacja dyżurów przedszkolnych, wiążąca się z przemieszczaniem dzieci między różnymi placówkami, w obecnej sytuacji jest bardzo ryzykowna ze względu na trwająca epidemię, dlatego rezygnujemy na ten rok z takiej formuły.

Poniżej podajemy terminy pracy poszczególnych przedszkoli w okresie wakacyjnym:

Przedszkole w Wiązownie:  1-13 lipca 2020 r. oraz  17-31 sierpnia 2020 r.,

Przedszkole w Zakręcie:  1-31 lipca 2020 r.,

Przedszkole w Pęclinie: 20-31 lipca 2020 r. oraz 1-14 sierpnia 2020 r.,

Przedszkole w Woli Duckiej:  1-31 lipca 2020 r.

W pozostałym okresie, po uzgodnieniu przez dyrektorów z radami rodziców, za zgodą organu prowadzącego została ustalona przerwa w funkcjonowaniu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Szczegółowe informacje wraz z kartami zgłoszeniowymi znajdą Państwo na stronach internetowych gminnych szkół i przedszkoli. Zapisy dzieci potrwają do 8 czerwca 2020 r.

Więcej informacji udzielają poszczególne placówki oraz Centrum Usług Wspólnych w Gliniance, tel. 22 180 00 27, e-mail: edukacja@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 28/05/2020