Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Warsztat PORUSZENIA. Spotkanie z tańcem w świetlicy w Izabeli

Warsztat PORUSZENIA, które odbędą się 28 października w Świetlicy "Pod Jaworem" W Izabeli, to kolejna część projektu „SIŁA KOBIET – TERAZ MY!”. Teraz to taniec, ruch spontaniczny i muzyka pomogą nam odkryć naszą siłę i wolność!

PORUSZENIA to praktyka świadomego tańca, służąca odreagowaniu stresu oraz regulacji emocji, na które składają się: rozpoznanie, poczucie, nazwanie i przeżycie emocji, uczuć. Czerpiemy z dwóch bardzo starych i potężnych narzędzi zmiany, czyli tańca i muzyki, w nawiązaniu do historii i ich tła społeczno-kulturowego. Ta praktyka bazuje na choreoterapii, muzykoterapii aktywnej, rozwojowym aspekcie terapii tańcem i ruchem oraz analizie ruchu w podejściu Laban Bartenieff Movement System.

PORUSZENIA to powrót do takich jakości w tańcu, jak rytualność, dyscyplina, porządek, harmonia, struktura, synchronia, ekspresja, rytm, witalizacja, integracja, poczucie wspólnoty, które wpływają na budowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania w grupie, są czynnikami leczącymi w tańcu oraz dają punkt wyjścia do dalszej pracy.

Obejrzyjcie 6-minutowy film o praktyce poruszenia, w której poznasz strukturę warsztatów: https://www.youtube.com/watch?v=Olq3eSILayw

Widzimy się 28 października, godz. 17.00-20.00 w Duchnowskim Domu Kultury w Duchnowie, ul. Wspólna 157. Zapraszamy kobiety i dziewczyny – niezależnie od wieku! Poczujesz, jaka moc jest w Tobie i Twoim ciele!

Co potrzebujesz mieć ze sobą?

  1. Strój na przebranie, w którym będziesz czuć komfort w ciele. Rekomenduję luźny ubiór na cebulkę, by móc wypocić toksyny z organizmu. Tańczymy boso lub w skarpetkach antypoślizgowych. Zapraszam do wzięcia bluzy z kapturem i materiału, którym możesz przepasać biodra. Może to być np. chusta, szalik.
  2. Butelkę z wodą.
  3. Zatyczki do uszu, jeśli jesteś osobą nadwrażliwą na dźwięki. Będą momenty, gdzie muzyka będzie bardzo głośno. Zadbaj o siebie.

Udział bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, a zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny 602 33 52 64.

Warsztat PORUSZENIA to kolejna część projektu „SIŁA KOBIET – TERAZ MY!”. Teraz to taniec, ruch spontaniczny i muzyka pomogą nam odkryć naszą siłę i wolność!

Data opublikowania strony: 24/10/2023