Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Warsztaty artystyczne „Dary Jesieni”. Wspólne działania seniorów i dzieci

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Woli Karczewskiej zorganizowali wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Wincentego Witosa w Gliniance zajęcia artystyczne dla dzieci.

Uczniowie klas III przyjechali do Woli Karczewskiej. Udali się do lasu i zebrali dary natury. Następnie rozpoczęły się warsztaty artystyczne. Seniorzy przeczytali wiersze na temat jesieni. Dzieci rozpoczęły malowanie i rysowanie owoców, warzyw, liści na wybrane przez siebie kolory.

Szablony oraz wyroby z gliny przygotowali im seniorzy. Wspólne rozmowy, uśmiechy, wspólne tworzenie i „muzyczna jesień” – to był strzał w dziesiątkę. Na koniec wszystkie liście trafiły na drzewa, a grzyby i owoce do koszy. Każdy uczestnik został nagrodzony słodkościami. Odbyło się też pieczenie kiełbasy na ognisku.  Dzieci nagrodziły seniorów oklaskami i laurką.

Otwartość sprawia, że nie budujemy barier, możemy się uczyć od siebie, nawiązywać więzi i  cieszyć się wspólnym towarzystwem. To kolejne wspólne działanie seniorów  i  dzieci . Ta współpraca rozwija się z roku a rok coraz bardziej, przynosząc radość wszystkim i tym młodszym,  i starszym.   Podczas wydarzenia gościliśmy 60 dzieci.

Krystyna Motyka-Parzych

Logo "Senior+"

Data opublikowania strony: 22/09/2023