Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Zmiana tras autobusów od 30 września. Trwa budowa węzła “Zakręt”

Fragment nowo wybudowanej asfaktowej, czarnej drogi. Błekitne niebo z białymi, kłębiastymi chmurami.
Wykonawca węzła "Zakręt", firma Warbud, wprowadziła zmiany w organizacji ruchu (Foto: GDDKiA)

W związku z budową odcinka drogi ekspresowej S17 w Zakręcie i Majdanie od 30 września, w godzinach wieczornych, wykonawca planuje wdrożyć zmianę organizacji ruchu.

Zlikwidowane zostanie tymczasowe rondo na wysokości ul. Zagórskiej. Kierowcy podróżujący drogą ekspresową, będą już mogli pojechać nią aż do węzła „Zakręt”. Na samym węźle wykonawca uruchomi również bezkolizyjny przejazd w kierunku Warszawa – Mińsk Mazowiecki – Warszawa.

Jednocześnie na węźle „Lubelska” w Majdanie (skrzyżowanie dróg A2 i S17)  usunięte zostaną wszystkie tymczasowe oznakowania pionowe i poziome. Ruch puszczony będzie już w sposób docelowy, a wykonawca na tym odcinku nie planuje już żadnych zmian.

Autobusy miejskich w kierunku Wiązowny, po 30 września pojadą drogą lokalną – po stronie Zakrętu jak dotychczas z tą różnicą, że z ronda na węźle Zakręt – autobusy linii 720, 722 i 730 – będą kierowane bezpośrednio na ulicę Błękitną w Zakręcie, a nie, jak obecnie – do skrzyżowania na wysokości ul. Rzemieślniczej w Sulejówku.

Szczegółowych informacji w sprawie rozkładów jazdy udziela Karol Bronikowski – inspektor w Wydziale Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 38, e-mail: k.bronikowski@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 27/09/2022