Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

WiązLove. Piknik rodzinny pełen atrakcji

To będzie prawdziwe święto naszej gminy. Już 4 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie zaprasza na „WiązLove”, czyli piknik rodzinny na terenie przy Pawilonie Kultury. W programie mnóstwo atrakcji – od występów cyrkowych, zabaw z animatorami, widowisk muzycznych dla najmłodszych po różnorodne koncerty i stand-up czy akcję krwiodawstwa i jarmark rękodzielników. Nie może Was tego dnia zabraknąć!

Tematy przewodnie tegorocznej imprezy to rowery, wiązy i dzień dziecka. Piknikowe atrakcje dla dzieci wystartują o godz. 12.00. Naszych milusińskich przywita przesympatyczny niedźwiedź polarny. O godz. 12.30 zawitają do nas Kulfon i Monika – postaci ze znanej bajki telewizyjnej, która od wielu dekad bawi najmłodszych. Na scenie wystąpią również podopieczni szkół i przedszkoli z naszej gminy. A o godz. 16.00 zobaczymy występy cyrkowe. Na placu w godz. 12.00 – 18.00 będą czekały na dzieci i młodzież darmowe dmuchańce i eurobungee.

Wyjątkową atrakcję przygotowała Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna.  Spotkamy się z autorką książek dla dzieci Anną Salamon. W dniu naszego wydarzenia odbędzie się premiera najnowszego dzieła pisarki “Roślinkowej książka”. W planach są także warsztaty. Stoisko biblioteczne będzie dostępne w godzinach 12.00 – 18.00.

A jakie jeszcze atrakcje czekać będą tego dnia na uczestników pikniku? Na placu przy GOK pojawi się miasteczko rowerowe, w którym będzie można poćwiczyć swoje umiejętności oraz przypomnieć znaki i zasady ruchu drogowego. Chętni pokonają slalom na rowerze w alko-goglach. Obejrzycie też wystawę „Od Bicykla do Reksia – 100 lat roweru” oraz zabytkowe rowery.

Urząd Gminy Wiązowna zaprosi do swojego stoiska m.in. na „Koło fortuny”. Będzie miało też roślinną niespodziankę. Ci z Państwa, którzy przyniosą minimum 50 plastikowych zakrętek, otrzymają młode drzewko wiązu. Na stoisku będą czekać też inne atrakcje. Jakie? O tym przekonacie się podczas pikniku.

Stowarzyszenie Miłośników Książek to propozycja Szkoły Podstawowej w Malcanowie. Przedstawiciele służby więziennej zaproszą zaś do zwiedzania prawdziwego wozu tzw. więźniarki oraz zrobią pokaz z użyciem środków przymusu bezpośredniego. Na innych stoiskach zaplanowano też różnego rodzaju warsztaty plastyczno-artystyczne i zabawy z animatorami. Będzie też stoisko charytatywne.

Podczas pikniku WiązLove w godz. 10.00 – 14.00 odbędzie się akcja krwiodawstwa. Klub Grupa Turystyczno-Motocyklowa pozyskała licznych sponsorów. Ci ufundowali atrakcyjne nagrody dla krwiodawców, którzy tego dnia postanowią oddać ten życiodajny płyn. Są to m.in. rowery.

Wydarzeniem towarzyszącym piknikowi będzie Jarmark Artystów Rękodzielników i Zdrowej Żywności. Swoje rękodzielnicze stoiska, ustawione równolegle do ul. Lubelskiej na parkingu przed GOK, przygotuje ponad 30 wystawców. W tym roku będzie można podziwiać oraz zakupić m.in. biżuterię wytwarzaną różnymi technikami, wyroby szydełkowane, świece, kosmetyki naturalne, zabawki, chusty, szkatułki, szyte zabawki. Ponadto będą czekały na Was pyszności: miody, lemoniady, sery, soki i konfitury.

Na muzycznej scenie

WiązLove to także doskonała okazja, by obejrzeć wyjątkowe występy w wykonaniu utalentowanych wykonawców. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od ludowych hitów, po piosenki Anny Jantar, kończąc na największych światowych przebojach w nowych aranżacjach.

O godz. 11.00 na scenie pojawi się Trio z Ukrainy, które wprowadzi nas w świat ukraińskiego folkloru. Niezwykle utalentowana liderka grupy – Oksana Reka – jest laureatką wielu konkursów wokalnych, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Włoskiej Sanremo-Czaplinek oraz Konkursu Wokalnego im. Kwiatky Cisyk w Warszawie. Podczas występu tej znakomitej grupy usłyszymy nowe aranżacje ludowych szlagierów oraz nowożytnych przebojów ukraińskich i polskich. Członkami zespołu są Artur Mikhailov, Oksana Reka i Viktor Reka.

O godz. 17.25 na deski wkroczy Chór Mienia River. Na repertuar grupy składają się klasyczne melodie gospel, ale nie brakuje w nim również bardziej współczesnych hitów. Nasi lokalni artyści cieszą się dużym uznaniem widowni.

Na godz. 17.45 zaplanowano koncert „Radość najpiękniejszych lat”, czyli największe przeboje z repertuaru Anny Jantar, jednej z najważniejszych postaci w historii polskiej estrady.

Godz. 19.00 to stand-up “Od Bacha do AC/DC. To wyjątkowe, muzyczne show, w którym pierwsze skrzypce gra publiczność. Artysta bawi i żartuje przy największych przebojach ze świata muzyki klasycznej i rozrywkowej. A to wszystko w wykonaniu charyzmatycznego pianisty jazzowego Adama Snopka.

Zaś o godz. 20.15 na scenie pojawią się Słowianki, które wykonają energiczne aranżacje znanych ludowych piosenek. Posłuchamy kultowych polskich przebojów, które od razu porwą do tańca.

Piknik rodzinny WiązLove odbędzie się 4 czerwca w godz. 10.00 - 20.00 przy Pawilonie Kultury w Wiązownie

Piknik rodzinny WiązLove odbędzie się 4 czerwca w godz. 10.00 - 20.00 przy Pawilonie Kultury w Wiązownie

Data opublikowania strony: 03/06/2022