Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wiązowna Kościelna. Powstanie ścieżka sensoryczno-edukacyjna nad Mienią

Działkę położona przy skrzyżowaniu ul. Kościelnej i ul. Pęclińskiej w Wiązownie, będąca własnością sołectwa Wiązowna Kościelna, zagospodarujemy na potrzeby lokalnej społeczności.

W tym wyjątkowym miejscu w sąsiedztwie rzeki Mienia powstanie ścieżka sensoryczno-edukacyjna wyposażona w dendrofon, gry i tablice edukacyjne. Zaplanowano także plac zabaw z urządzeniami z drewna dla wszystkich grup wiekowych, w tym m.in. tor przeszkód z elementami linarium, zjeżdżalnię, huśtawki, bujaki oraz trampoliny.

Wśród alejek z kruszyw mineralnych pojawią się ławki parkowe. Całość otoczymy trawnikiem, łąką kwietną oraz wieloma gatunkami krzewów ozdobnych niskich, wysokich i bylin. A wszystko to, aby zachować łąkowy charakter tego terenu.

Na rozpoczęcie tej inwestycji w 2023 r. przewidziano w budżecie gminy 100 tys. zł, z czego 5 tys. zł to środki z funduszu sołeckiego Wiązowny Kościelnej, a 70 tys. zł stanowi dofinansowane pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu „2023-EE-1 Zadania z zakresu edukacji ekologicznej”. Pierwszy etap przedsięwzięcia rozpocznie się w III kwartale roku, a w latach następnych planowana jest dalsza kontynuacja.

Więcej informacji udziela Katarzyna Rosłaniec – Inspektor w Wydziale Inwestycji, tel. 22 512 58 65, e-mail. k.roslaniec@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 19/05/2023