bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

#WiazownaPomaga. Ruszamy z dostawą maseczek

Ruszyła akcja dostarczania do naszych mieszkańców maseczek wielorazowego użytku. Gmina Wiązowna zamówiła ich 14 tys. sztuk.

Za środki własne, pochodzące m.in. z płaconych przez Państwa podatków, zamówiliśmy 14 tys. sztuk maseczek wielorazowego użytku. Firma, która je dla nas szyje, dostarczyła pierwszą partię. Maseczki zostały przepakowane w plastikowe woreczki. Teraz trafiają do mieszkańców. Liczba maseczek, które Państwo otrzymacie, wynika z deklaracji opłat za odpady komunalne. To oznacza, że do domu, w którym zgodnie z deklaracją mieszka pięć osób, trafi pięć maseczek. 

Dystrybucją maseczek w ramach akcji #WiazownaPomaga zajmują się się sołtysi, urzędnicy, druhowie z gminnych jednostek OSP oraz wolontariusze. W trosce o Państwa bezpieczeństwo dostarczają maseczki – zapakowane w folię – do skrzynek pocztowych lub zostawiają zawieszone na ogrodzeniu. Ich doręczanie może potrwać kilka dni. Prosimy o cierpliwość i sprawdzanie swoich skrzynek.

Nakaz zakrywania nosa i ust obowiązuje od czwartku 16 kwietnia. Ma na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Osoby, które nie posiadają maseczek, są zobowiązane zakrywać twarz w miejscach publicznych w każdy dostępny sposób. Można użyć do tego celu: szalika, dużej chusty czy bandanki. Każdy, kto potrafi szyć, może samemu zrobić dla siebie maseczkę wielorazowego użytku. Pod tym linkiem www.gok-wiazowna.pl znajdziecie Państwo poradnik, jak to zrobić. 

Aby maseczka zdała swój egzamin, należy ją odpowiedni nosić. Z danej maski może korzystać tylko jedna osoba. Dlatego warto ją oznaczyć. Zakładając ją, należy dokładnie zakryć usta i nos, nie powinny zostawać żadne luki pomiędzy maseczką a twarzą. Unikamy dotykania maseczki, którą nosimy na twarzy. Jeśli już to zrobimy, należy od razu umyć ręce. Zdejmując maseczkę, dotykamy jej tylko od tyłu – za troczki lub gumki. Następnie dokładnie myjemy dłonie. Maseczkę można prać w temperaturze minimum 60 stopni (można ją prać z innymi rzeczami) lub wygotować. Po wyschnięciu należy ją uprasować. 

Wszystkie wiadomości na temat wirusa COVID-19 znajdziecie Państwo na naszej stronie: https://tuwiazowna.pl/koronawirus-w-polsce/

Data opublikowania strony: 17/04/2020