mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

“Wiązowskie podróże muzyczne”. Koncert w stylu retro

“Wiązowskie podróże muzyczne”. Koncert w stylu retro

W Gminnym Parku Centrum w Wiązownie 1 sierpnia odbył się kolejny koncert z cyklu „Wiązowskie podróże muzyczne”. Tym razem motywem przewodnim była miłość w stylu retro.

Za oprawę muzyczną odpowiadał zespół „Winyl Band”, w wykonaniu którego usłyszeliśmy piosenki o miłości z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia oaz okresu powojennego. Mimo niesprzyjającej aury z minuty na minutę atmosfera robiła się coraz gorętsza – i to nie tylko z powodu słońca, które w końcu wyszło zza chmur.

1 sierpnia to również rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku już 77. Chcąc uczcić to wydarzenie i oddać hołd poległym, wpletliśmy w koncert motywy patriotyczne. Chwilę przed godziną „W” na scenie pojawił się Tomasz Żurawski, rekonstruktor z Projektu Historycznego „Konspiracja”, który w kilku zdaniach przybliżył zebranym mieszkańcom historię tego zrywu patriotycznego. Równo o godz. 17 zawyły syreny na wozach ratowniczo-gaśniczych, które uruchomili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiązownie.

Zebrani w parku mieszkańcy, druhowie oraz przybyli na miejsce harcerze z Hufca Józefów upamiętnili poległych minutą ciszy. Na zakończenie zespół zaaranżował jeszcze kilka pieśni patriotycznych i tym miłym akcentem zakończyliśmy kolejny koncert z cyklu „Wiązowskich podróży muzycznych”.

Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 8 sierpnia o godz. 16 w Parku Centrum w Wiązownie. Więcej informacji na temat koncertów można znaleźć na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie.

Data opublikowania strony: 04/08/2021