Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wiązowskie Szlaki Rowerowe. Mamy dotację

Naprawa i wykonanie drogowskazów na szlakach turystycznych. Poznaliśmy wyniki konkursu (Foto: UG Wiązowna)
Naprawa i wykonanie drogowskazów na szlakach turystycznych. Poznaliśmy wyniki konkursu (Foto: UG Wiązowna)

Zakończyła się III edycja konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie został jego laureatem i otrzyma wsparcie na projekt „Wytyczenie gminnych szlaków rowerowych w ramach III etapu realizacji zadania”.

Gmina Wiązowna pełna jest ciekawych i atrakcyjnych miejsc, które warto zobaczyć. Jest również idealna na krótkie, jednodniowe wypady za miasto, m.in. na rowerze. Wielkim błędem byłoby nie wykorzystać dobra, które posiadamy i mamy wręcz na wyciągnięcie ręki. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na zaprojektowanie łącznie 108 km nowych szlaków rowerowych.

Podczas działań we wcześniejszych latach powstały trzy szlaki:

Etap I: „Szlak centralny” –  czerwony: Wiązowna – Glinianka (17,9 km);

Etap II: „Szlak leśny” – żółty: Kopki – Kąck  (7,85 km) oraz czarny: Wiązowna – Duchnów (6,35 km).

W roku 2021 chcemy wytyczyć czwarty już szlak „Dookoła Glinianki” – żółty (18,3 km), który przebiegał będzie przez malownicze tereny m.in. Glinianki, Czarnówki, Bolesławowa, Kruszówca czy Woli Karczewskiej.

W kolejnych latach będziemy chcieli kontynuować nasze działania i -przy wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych i konkursu „WzMOCnij swoje otoczenie” – jak najszybciej oznakować pozostałe z ośmiu szlaków rowerowych na terenie naszej gminy.

Wiązowskie Szlaki Rowerowe prowadzą drogami asfaltowymi, gruntowymi, a w wyjątkowych sytuacjach leśnymi duktami i drogami dla rowerów. Przy poszczególnych trasach planowane są wiaty z ławami, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz tablice z opisami. Szlaki zostały tak wytyczone, aby były atrakcją zarówno dla doświadczonych kolarzy, jak i amatorów, rodzin z dziećmi czy seniorów.

Data opublikowania strony: 17/08/2021