Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Samorządowe Spotkanie Opłatkowe”. Świąteczna kolacja w “Raju”

„Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem wesoła nowina…” – słowa jednej z najpiękniejszych polskich kolęd popłynęły z usta zebranych na „IX Samorządowym Spotkaniu Opłatkowym” gminy Wiązowna, które odbyło się 18 grudnia w sali „Raj” w Dziechcińcu. Swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski.

Sala „Raj” w Dziechcińcu już po raz kolejny gościła na spotkaniu opłatkowym: samorządowców, radnych, sołtysów, komendantów i przedstawicieli służb mundurowych, dyrektorów placówek gminnych i oświatowych oraz przedstawicieli firm, instytucji i organizacji pozarządowych.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Cezary Łukaszewski – Starosta Otwocki, radni z powiatu otwockiego oraz znany sportowiec i mieszkaniec naszej gminy Andrzej Supron.

Zebranym na uroczystości gościom serdeczne życzenia złożyli Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny oraz Przewodnicząca Rady Gminy Wiązowna Renata Falińska. Głos zabrał również starosta Cezary Łukaszewski.

Wysłuchaliśmy również fragmentu z Pisma Świętego, specjalnie wybranego na tę okoliczność, który odczytał ks. prałat Tadeusz Łakomiec. Ks. Edward Kowara pobłogosławił gości zebranych na uroczystości.

Po części oficjalnej nadszedł najważniejszy moment spotkania. Wszyscy podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie świąteczne życzenia. Następnie zasiedli do wspólnego świątecznego poczęstunku.

W czasie uroczystości wysłuchaliśmy tradycyjnych kolęd i pastorałek w wykonaniu Elżbiety Kazimiery Marciniak-Kuszakiewicz, której towarzyszyli mąż i wnuczka. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym, którzy przyłączyli się do wspólnego kolędowania.

Data opublikowania strony: 19/12/2018