bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Wiosna radosna” w przedszkolu w Pęclinie

Przedszkole “Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie 21 marca hucznie świętowało Pierwszy Dzień Wiosny.

Od samego rana czuć było, że będzie to wyjątkowo radosny dzień. Tuż po śniadaniu dzieci z “Maleństw” i “Króliczków” zaprosiły swoich kolegów i koleżanki, nauczycielki i rodziców na przedstawienie pt.: “Wiosna radosna”, w czasie którego wszyscy pożegnali Zimę.

Piękna zielona Wiosna wkroczyła na scenę w rytm piosenki “Pierwszy obudził się pierwiosnek” i natychmiast rozpoczęła porządki w ogrodzie oraz na łące. W wiosennych pracach pomagali jej: Słońce, Wiatr, Deszcz i Ogrodnicy. Przyroda powoli budziła się do życia. W ogrodzie krety wystawiły swoje noski z podziemnych korytarzy. Na łąkę przyleciały bociany. Pojawiły się też zielone żaby. Wyrosły pierwsze kwiaty, a pomiędzy nimi swoje radosne bzykanie rozpoczęły owady: pszczoły, biedronki i motyle. Wszyscy witali Wiosnę śpiewem i wesołymi tańcami. Dzieci za występ otrzymały gromkie brawa.

Korzystając z okazji organizatorki konkursów “Najpiękniejsza panna Marzanna” i “Bezpieczny przedszkolak”, wraz z dyrektor przedszkola, wręczyły nagrody i dyplomy zwycięzcom oraz wyróżnionym.

Przedszkolaki, panie i rodzice złapali Marzannę – symbol zimy – ruszyli na plac zabaw, gdzie przy piosence “Maszeruje Wiosna” i okrzykach “Zimo precz! Wiosno przyjdź!” – zgodnie z tradycją – pożegnali zimową porę roku.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Katarzyna Rostek

Data opublikowania strony: 26/03/2019