mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wnioski w programie “Czyste Powietrze”. Ranking

Wnioski w programie “Czyste Powietrze”. Ranking

Dym lecący z kominów. Czerwone dachy domów
Polska aż 40-krotnie przekracza dopuszczaną przez WHO emisję benzo(a)pirenu (Foto: pixabay.com)

Polski Alarm Smogowy (PAS) wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zaprezentował nowe informacje dotyczące liczby składanych wniosków w programie „Czyste Powietrze” w 2477 gminach w Polsce. Najnowsze dane obejmują II kwartał 2021 r.

Nasza gmina zajęła 1328 w ogólnym zestawieniu wszystkich gmin w Polsce. W naszym powiecie zaś jest na I miejscu z 25 złożonymi wnioskami. Dane można sprawdzić przez specjalną wyszukiwarkę dostępną na stronie polskialarmsmogowy.pl/ranking oraz na czystepowietrze.gov.pl.

Opublikowany ranking oparty jest o liczbę wniosków złożonych w gminie w programie „Czyste Powietrze” i liczbę budynków jednorodzinnych. Ranking obejmuje aktywność gmin w drugim kwartale bieżącego roku (od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 r.) i powstał przy współpracy NFOŚiGW, PAS i Banku Światowego.

Punkt konsultacyjny w naszej gminie

W naszej gminie działa punkt konsultacyjny Programu „Czyste Powietrze”. Dofinansowanie obejmuje wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła (piece typu „kopciuchy”) na nowoczesne, ekologiczne, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacją można również dofinansować budowę przydomowej instalacji fotowoltaicznej, co może podnieść poziom otrzymanego dofinansowania.

Wnioski składa się w postaci elektronicznej na stronie https://czystepowietrze.gov.pl/. Mieszkańców, którzy nie mają możliwości złożenia wniosku przez Internet, zapraszamy do punktu “Czystego Powietrz”a znajdującego się w Urzędzie Gminy Wiązowna.

Pytania można również kierować na adres e-mail czystepowietrze@wiazowna.pl lub pod numerem telefonu 22 512 58 24.

 

 

Data opublikowania strony: 16/10/2021