mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Województwo Mazowieckie. Ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanu wód

Województwo Mazowieckie. Ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanu wód

Szare worki wypełnione piaskiem ułożone w zaporę przeciw wlewającej się wodzie
Podczas burzy nigdy nie szukaj schronienia pod drzewami, masztami, latarniami, słupami energetycznymi i wolno stojącymi wieżami. (Foto: pixabay.com)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla Województwa Mazowieckiego. Instytut ostrzega przed gwałtownym wzrostem stanów wody.

W przypadku Województwa Mazowieckiego IMGW prognozuje od poniedziałku 26 lipca od godz. 14.00  do wtorku 17 lipca do godz. 08.00  rano, w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, możliwość wystąpienia gwałtownych wzrostów poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

W sieci działają pogodowe radary on-line, gdzie w czasie rzeczywistym można zobaczyć, co dzieje się nad naszym krajem. Serwis: http://pl.blitzortung.org to ogólnoświatowa, społecznościowa sieć wyznaczania pozycji wyładowań atmosferycznych i burz w czasie rzeczywistym. Na zdjęciach sat24.com sprawdzisz, czy formują się komórki burzowe i w jakim kierunku zmierzają.

Data opublikowania strony: 26/07/2021