Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wola Karczewska wybrała swojego nowego sołtysa

Nowa sołtys Woli Karczewskiej Paulina Sokół oraz wójt Janusz Budny
Nowa sołtys Woli Karczewskiej Paulina Sokół oraz wójt Janusz Budny (Foto: UG Wiązowna)

Mieszkańcy sołectwa Wola Karczewska w ponownych wyborach, które odbyły się 22 czerwca, wybrali swojego przedstawiciela. Została nim mieszkanka sołectwa Paulina Sokół.

To było drugi podejście do wyborów przedstawiciela mieszkańców sołectwa. W wyniku głosowania i zdobyciu większości głosów  nowym sołtysem Woli Karczewskiej została Paulina Sokół.

Bycie sołtysem to bardzo odpowiedzialne stanowisko. Sołtys jest pośrednikiem pomiędzy gminą a mieszkańcami sołectwa. Przekazuje wszelkiego rodzaju wnioski, uwagi czy zapotrzebowania oraz omawia problemy mieszkańców z przedstawicielami władz gminnych. Do jego obowiązków należy również na bieżąco informowanie mieszkańców wsi o tym, co się dzieje w gminie. Dobry sołtys dogląda „swojego gospodarstwa”. Sprawdza, jak idą prace nad inwestycjami na terenie jego wsi. Czuwa nad realizacją funduszu sołeckiego na dany rok.

Sołtys zwołuje zebrania mieszkańców wsi i omawia najważniejsze sprawy związane z funkcjonowaniem sołectwa. Przy wsparciu rady sołeckiej nadzoruje i koordynuje wszelkiego rodzaju działania na rzecz wsi, które zostały uzgodnione na zebraniach.

Sołtys pracuje społecznie. Otrzymuje dietę na podstawie stosownej uchwały rady, ale największym wynagrodzeniem jest pomoc i wdzięczność mieszkańców.

Więcej informacji o przygotowywanych wyborach udziela Marzena Szulik – Wydział Rozwoju Gospodarczego, tel. 22 512 58 83, e-mail: m.szulik@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 23/06/2023