Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wolontariat Międzypokoleniowy. Dołącz i pomagaj innym

Seniorzy z Dziennego Domu "Senior+" na tarasie podczas podwieczorku
Seniorzy z Dziennego Domu "Senior+" na tarasie podczas podwieczorku

Wspólnie działając, możemy więcej osiągnąć w przeróżnych aspektach niesienia pomocy. Wraz z seniorami zapraszamy do nowego projektu – “Wolontariatu Międzypokoleniowego”. Spotkanie informacyjne odbędzie się 7 października w  Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna.

Seniorzy z Dziennego Domu ” Senior+” w Woli Karczewskiej biorą udział w licznych akcjach charytatywnych, odbywających się na terenie Gminy Wiązowna, ale też angażują się w działania ogólnopolskie (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Szlachetna Paczka, Okulary dla Afryki ). Seniorzy wymyślają także własne projekty m.in. szyją ” Torby EKO” oraz maskotki, sprzedają je, a dochód przeznaczają dla potrzebujących.

Dodatkowo organizujemy przedstawienia oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży, promujemy zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, wpieramy ochronę środowiska i kulturę, tańczymy, śpiewamy, szyjemy, gotujemy, malujemy i reżyserujemy, współpracujemy z młodzieżą i dorosłymi oraz jesteśmy dowodem na to “że warto pomagać”.

Będzie Nam bardzo miło, jeżeli zechcą Państwo do nas dołączyć i wspólnie podjąć inicjatywę w ramach Wolontariatu Międzypokoleniowego “Wspomagając Nas – Pomagasz innym”. Zapisy trwają cały rok. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel.: 785 138 995, natomiast spotkanie informacyjne odbędzie się 7 października o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej Gminy Wiązowna (ul. Kościelna 41).

Plakata akcji Wolontariat Międzypokoleniowy

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Krystyna Motyka

Data opublikowania strony: 23/09/2019