mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Wpisz się do Rejestru Danych Kontaktowych

Wpisz się do Rejestru Danych Kontaktowych

Szary, otworzony laptop. Nad czarną klawiaturą unosi się kobieca ręka
Już większość spraw urzędowych można załatwić on-line (Foto: pixabay.com)

Uruchomiono nowy Rejestr Danych Kontaktowych. Teraz każdy z nas może przekazać do niego swój numer telefonu i e-mail, a urzędnik – zamiast wysyłać tradycyjne pismo – może teraz skorzystać z nowych kanałów komunikacji z interesantem.

Jak podaje PAP Samorządowy, Rejestr Danych Kontaktowych jest częścią Systemu Rejestrów Państwowych. Przekazanie danych do RDK jest całkowicie dobrowolne i bezpłatne. Jego zadaniem jest ułatwienie kontaktu urzędników z obywatelami po to, by usprawnić realizację usług i umożliwić szybką komunikację.

Co więcej, dzięki RDK urzędy – z wyprzedzeniem – będą mogły informować np. o kończącym się terminie ważności paszportu lub dowodu osobistego, o przysługujących nam świadczeniach, czy zbliżającym się terminie obowiązkowego badania technicznego samochodu.

Na podane adres e-mail i numer telefonu nie będą przekazywane żadne oficjalne dokumenty. Rejestr służy wyłącznie powiadamianiu obywatela o sprawach administracyjnych.

Do RDK mają dostęp wyłącznie uprawnieni i przeszkoleni urzędnicy (do dnia uruchomienia RDK ponad 2000 pracowników urzędów uzyskało odpowiednie certyfikaty). Dane z RDK można w każdej chwili zmienić lub usunąć.

Przekazanie danych do RDK możliwe jest na dwa sposoby – on-line poprzez profil zaufany lub off-line poprzez wypełnienie formularza dostępnego w każdym urzędzie gminy.

Budowa Rejestru Danych Kontaktowych została współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Źródło: PAP Samorządowy

Data opublikowania strony: 30/12/2019