bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wsparcie dla OSP. Dotacje dla naszych jednostek

Samorząd Mazowsza podjął decyzję o przekazaniu wsparcia dla mazowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych. Na liście beneficjentów, objętych dofinansowaniem na zakup profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do działań ratowniczych, znalazły się dwie jednostki z terenu naszej gminy – OSP Glinianka i OSP Wiązowna.

OSP Glinianka otrzymała dofinansowanie w wysokości 19 950 zł na zakup sześciu kompletów odzieży ochrony indywidualnej strażaka w skład której wchodzą: hełm strażacki z latarką, buty strażackie, ubranie specjalistyczne i rękawice. OSP Wiązowna dostała 10 000 zł na zakup piły spalinowej, pilarki spalinowej, drabiny i prądownic.

Dodatkowo w ramach programu „Mazowieckie Strażnice OSP-2021” OSP Malcanów otrzymało 25 000 zł na modernizację podłogi w garażu strażnicy poprzez ułożenie warstwy z żywicy na powierzchni garażu.

Zakupiony sprzęt przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i efektywności pracy strażaków ochotników na terenie Gminy Wiązowna, a modernizacja podłogi w OSP w Malcanowie wpłynie na funkcjonalność strażnicy.

Więcej informacji na temat dofinansowania udziela Olga Nowak – Wydział Rozwoju Gospodarczego, tel. 22 512 58 82, e-mail: o.nowak@wiazowna.pl.

Logo z napisem Mazowsze. Serce Polski

Data opublikowania strony: 25/05/2021