radio button mapa button pieed button pieed button Logo Instagram
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

„Wstańcie, chodźmy”. XIX Dzień Papieski w szkole w Zakręcie

„Wstańcie, chodźmy”. XIX Dzień Papieski w szkole w Zakręcie

W Szkole Podstawowej im. C. K. Norwida w Zakręcie 21 października odbył się uroczysty apel związany z 19. rocznicą obchodów „Dnia Papieskiego”. Tegoroczne hasło brzmi: „Wstańcie, chodźmy”.

W czasie uroczystości przybliżono postać wielkiego Polaka – Karola Wojtyły, który został papieżem 16 października 1978 r. Życiorys Ojca Świętego, wspólne pieśni, wiersze oraz wzruszające słowa Jana Pawła II wprawiały zebranych w zadumę. Słynne słowa papieża „(…) Ducha nie gaście” były i są nadal wezwaniem rozpalającym ogień wolności. „Nie bójcie się codziennie iść za Chrystusem drogą przykazań i Ewangelii, drogą wiary, która działa przez miłość”- mówił papież.  „Być chrześcijaninem – to znaczy czuwać. Od was zależy jutrzejszy dzień”.

Z okazji uroczystości zorganizowaliśmy „Szkolny Konkurs –  Jan Paweł II”. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzinom za udział. Gratulujemy zwycięzcom. Odniesiony sukces jest nagrodą za zaangażowanie, pracowitość oraz uznaniem dla waszego talentu. Dziękujemy wszystkim uczniom za poświęcony czas i zaangażowanie w przygotowanie części artystycznej uroczystości.

Info z: tukontakt@wiazowna.pl
Małgorzata Cudny, nauczyciel religii

Data opublikowania strony: 29/10/2019