mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wybory w Boryszewie. Nowy sołtys

Wybory w Boryszewie. Nowy sołtys

Sołectwo Boryszew ma nowego przedstawiciela. Gratulujemy!
Sołectwo Boryszew ma nowego przedstawiciela. Gratulujemy! (foto: M. Szulik)

Mieszkańcy sołectwa Boryszew, po rezygnacji poprzedniej pani sołtys, 30 czerwca wybrali swojego nowego przedstawiciela. Nowym sołtysem została Danuta Tlaga-Giszczak.

Na zebranie stawiło się 22 mieszkańców spośród 174 uprawnionych do głosowania oraz wójt gminy Janusz Budny. Nową panią sołtys wspierać będzie rada sołecka. Podczas spotkania zdecydowano o powiększeniu jej składy do siedmiu osób. Teraz są w niej: Paweł Czajkowski, Agnieszka Sieradzan, Ewa Wilk, Urszula Antolik, Robert Bęc, Michał Dyzio i Marcin Wrzosek.

Bycie sołtysem to bardzo odpowiedzialne stanowisko. Sołtys jest pośrednikiem pomiędzy gminą a mieszkańcami sołectwa. Przekazuje wszelkiego rodzaju wnioski, uwagi czy zapotrzebowania oraz omawia problemy mieszkańców z przedstawicielami władz gminnych. Do jego obowiązków należy również na bieżąco informowanie mieszkańców wsi o tym, co się dzieje w gminie. Dobry sołtys dogląda „swojego gospodarstwa”. Sprawdza, jak idą prace nad inwestycjami na terenie jego wsi. Czuwa nad realizacją funduszu sołeckiego na dany rok.

Sołtys zwołuje zebrania mieszkańców wsi i omawia najważniejsze sprawy związane z funkcjonowaniem sołectwa. Przy wsparciu rady sołeckiej nadzoruje i koordynuje wszelkiego rodzaju działania na rzecz wsi, które zostały uzgodnione na zebraniach.

Sołtys pracuje społecznie. Nie dostaje pensji. Wynagrodzeniem za jego działania na rzecz lokalnej społeczności jest podziękowanie i wdzięczność mieszkańców.

Więcej informacji udziela Marzena Szulik – Wydział Rozwoju Gospodarczego, tel. 22 512 58 05, e-mail: m.szulik@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 01/07/2021