mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

„Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”. Zgłoś pracę do konkursu

„Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”. Zgłoś pracę do konkursu

Farby w pojemnikach niebieska, czerwona i żółta. Pędzle i paleta
Farby w pojemnikach niebieska, czerwona i żółta. Pędzle i paleta

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (40 gmin) do udziału w konkursie plastyczno-przyrodniczym „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej”.

Warszawa i okolice  to dynamicznie rozwijająca się europejska metropolia. To również serce Mazowsza, które może poszczycić się bogatą przyrodą. Sama Warszawa, jak i otaczające ją miasteczka i wsie mają wiele do zaoferowania odwiedzającym je gościom chcącym odpocząć na łonie natury lub aktywnie i sportowo spędzić czas na świeżym powietrzu. Większość z tych atrakcyjnych miejsc objęta została wsparciem Unii Europejskiej – podkreślenie tego aspektu będzie dodatkowym atutem pracy. W dobie panującej pandemii koronawirusa, wiele osób mieszkających w Warszawie i okolicach szuka inspiracji do krótkich, jednodniowych wycieczek w pobliżu miejsca zamieszkania.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy na wzór kartki z przewodnika (format A4), zawierającej np. ilustrację, zdjęcia i opis wspaniałego miejsca godnego polecenia na wycieczkę w granicach Regionu Warszawskiego Stołecznego (RWS). Ważnym aspektem jest to, by wycieczka miała charakter ekologiczny lub sportowy i oferowała czas spędzony „bez prądu”: na rowerze, kajaku, spacerując, itp.

Prace zostaną ocenione w trzech kategoriach wiekowych:

  1. I kategoria wiekowa: uczniowie klas 0 – 3,
  2. II kategoria wiekowa: uczniowie klas 4 – 8 ,
  3. III kategoria wiekowa: uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Na autorów najlepszych prac czekają: natychmiastowe aparaty fotograficzne, czytniki do e-booków oraz słuchawki bezprzewodowe!

Prace w formacie .pdf lub .jpg. oraz formularz zgłoszeniowy należy przesłać pocztą elektroniczną na adres mailowy: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl z tytułem wiadomości „Wycieczka ekologiczna po zielonej metropolii warszawskiej” w terminie do 28 września.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się pod tekstem.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: http://europedirect.um.warszawa.pl/aktualnosci/Wycieczka-ekologiczna-po-zielonej-metropolii-warszawskiej

Wszelkie dodatkowe pytania należy kierować telefonicznie pod nr: 22 443 02 26; 22 443 07 80 lub pocztą elektroniczną na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl

Data opublikowania strony: 05/08/2020