mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Tu się mieszka. Wyjątkowe położenie

Tu się mieszka. Wyjątkowe położenie

Wiązowna położona jest 30 km na wschód od centrum Warszawy. Kończą się prace nad budową Południowej Obwodnicy Warszawy oraz przebudową trasy S17 z Warszawy do Lublina i autostrady A2 z Warszawy do Terespola. Już obecnie autostradą A2 dojedziemy do Wilanowa w 15 minut, a  po zakończeniu tych inwestycji Wiązowna będzie największym węzłem komunikacyjnym po wschodniej stronie Warszawy z najlepszym spośród podwarszawskich gmin dojazdem do miasta i bezpośrednim dostępem do obwodnicy.

Rocznie na terenie Gminy Wiązowna wydawanych jest około 1000 pozwoleń na budowę. Chętnie budują u nas domy rodziny z dziećmi i ludzie zmęczeni zgiełkiem wielkiego miasta. Tereny inwestycyjne i działki budowlane, ciągle jeszcze w rozsądnych cenach, to jeden z naszych największych atutów.

W Wiązownie działa 1200 prywatnych firm. Co roku powstaje u nas kilkadziesiąt kolejnych biznesów. Chętnie inwestują tu developerzy. Na terenie Gminy Wiązowna mają powstać dwa centra handlowe. Jedno w Duchnowie, drugie w Góraszce, gdzie obecnie trwa budowa centrum rozrywki Majaland. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2022 r.

Data opublikowania strony: 02/06/2021