bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Wymiana pieca. Rusza nabór wniosków

Masz stary piec, który ogrzewa twój dom i chcesz go wymienić na nowe, ekologiczne źródło ciepła? Nasza gmina będzie dofinansowywać takie inwestycje. O dotację będzie mógł wystąpić każdy mieszkaniec gminy. Wnioski można składać od 3 października 2022 r. do 31 grudnia 2022 r .

Sześć kroków do uzyskania dofinansowania do wymiany pieca:

  1. prawidłowo wypełnij wniosek, podpisz go i złóż;
  2. do wniosku dołącz wszystkie wymagane załączniki;
  3. wyraź zgodę na wizytę pracowników Wydziału Środowiska i Nieruchomości, którzy potwierdzą istnienie działającego, starego typu kotła;
  4. podpisz umowę;
  5. zrealizuj inwestycję;
  6. złóż wniosek rozliczeniowy wraz z fakturami za wykonane usługi i zakup urządzenia, który jest potwierdzeniem wykonanej i ukończonej inwestycji.

Dofinansowanie zostanie wypłacone dopiero po skończeniu prac oraz złożeniu i zaakceptowaniu wniosku rozliczeniowego. Realizację przedsięwzięcia można rozpocząć dopiero po podpisaniu umowy. Jeśli zrobimy to wcześniej, nie dostaniemy pieniędzy.  Wnioski na dofinansowanie inwestycji będzie można składać do 1 października do 31 grudnia roku, poprzedzającego planowany rok realizacji inwestycji oraz od 2 stycznia do końca lutego roku, w którym planowana jest realizacja inwestycji.

plakat wymiana pieców

Więcej informacji na ten temat udziela Agnieszka Chyżyńska – Wydział Środowiska i Nieruchomości, tel. 22 512 58 24, e-mail: a.chyzynska@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 05/10/2022