mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“WzMOCnij swoje otoczenie”. Zabawy z Photonem

“WzMOCnij swoje otoczenie”. Zabawy z Photonem

Gminne Przedszkole im Misia Uszatka jest jednym z laureatów konkursu „Wzmocnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu grantowi przez Polski Sieci Elektroenergetyczne przedszkole zostało wyposażone w sześć tabletów, osiem robotów Photon oraz w tablicę interaktywną.

“Mój przyjaciel Photon” to innowacja edukacyjna, której odbiorcą są dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest upowszechnianie nauki programowania już od najmłodszych lat, wsparcie nauczycieli w procesie nauczania tak, aby bez lęku i obaw mogli włączać elementy programowania do zajęć dydaktycznych niezależnie od realizowanych aktualnie treści, wplatać programowanie w edukację przedszkolną. Kodowanie i programowanie to innowacje, które uczy wielu kluczowych umiejętności, świadomego korzystania z technologii, analizowania informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce, kreatywności, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań i pracy w zespole.

Dzieci nabywają te umiejętności nieświadomie, na drodze dobrej zabawy. Nauka przez zabawę jest najlepszą i najbardziej przyswajalną formą zdobywania wiedzy i umiejętności. Ucząc się kodowania, dzieci spędzają czas w sposób wartościowy i rozwijający. Zajęcia z programowania uczą precyzyjnego myślenia, rozwijają umiejętność myślenia logicznego, kreatywność, pomysłowość, dbałość o szczegóły, powodują wzrost różnorodności pomysłów. Pozwalają pokazać dzieciom nowy sposób rozwiązywania problemów, wykorzystujący komputery w sposób aktywny. Innowacja sprawia, że zajęcia są bardzo ciekawe dzięki wykorzystaniu urządzenia, jakim jest robot edukacyjny. Dowodem tego jest duże zaangażowanie i zainteresowanie dzieci podczas nauki przez zabawę.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek: przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Data opublikowania strony: 27/09/2022