mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

X Forum Gospodarcze Gminy Wiązowna za nami

X Forum Gospodarcze Gminy Wiązowna za nami

Na X Forum Gospodarczym Gminy Wiązowny spotkaliśmy się 5 grudnia w Hotelu Brant. Forum było okazją do wymiany informacji i doświadczeń, a poprowadziła je dziennikarka Jolanta Erol.

Pierwsza prelekcja dotyczyła konstytucji biznesu i zawartych w niej zasadach. Zaprezentowała ją Aneta Masłowska. Następnie Bartłomiej Ratyński, zastępca dyrektora GDDKiA oddział Warszawa, przedstawił informacje o realizowanych inwestycjach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na terenie Gminy Wiązowna i w jej okolicach. Jako trzeci głos zabrał prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej Marek Traczyk, który opowiedział o działaniach podejmowanych przez izbę w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości. O zmianach w ZUS-ie, jakie czekają nas w 2020 r. oraz o zarządzie sukcesyjnym i wynikających z niego uprawnieniach, opowiedział mecenas Marcin Bandura.

Podczas Forum wójt Janusz Budny za zasługi dla społeczności Gminy Wiązowna przyznał tytuł „Zasłużony dla Gminy Wiązowna” Centrum Wolontariatu w Radiówku prowadzonemu przez Krystynę Motykę.

Na forum przybyli przedsiębiorcy i przedstawiciele lokalnych firm, radni Gminy Wiązowna z przewodniczącą Renatą Falińską na czele, a także pracownicy jednostek samorządowych. Obecni byli także przedstawiciele powiatu otwockiego: wicestarosta Krzysztof Kłósek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Kilbach i radna Jolanta Koczorowska. Jak zawsze byli z nami: prororektor Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie Tadeusz Graca, dyrektor oddziału PKO BP w Otwocku Iwona Kęsik, dyrektor Generalny PGE Dystrybucja S.A. Odział Warszawa Konrada Tuliński oraz dyrektor Zespołu Kontraktów Warbud S.A. Mariusz Kozak. Po raz pierwszy – by zobaczyć, jak odbywa się takie wydarzenie – przyjechali przedstawiciele LGD Ziemi Mińskiej.

Mamy nadzieję, że informacje, które zostały przekazane, przydadzą się w codziennej pracy przedsiębiorców i pomogą rozwijać prowadzoną działalność gospodarczą. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i już dzisiaj zapraszamy na kolejne forum.

Więcej informacji udziela Marzena Szulik z Wydziału Spraw Społecznych, tel. 22 512 58 05, e-mail: m.szulik@wiazowna.pl.

Data opublikowania strony: 10/12/2019