Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

XIX Powiatowy Festiwal Kultury. Już 3 września w Otwocku

Już 3 września odbędzie się XIX Powiatowy Festiwal Kultury. To wydarzenie, podczas którego będziemy celebrowali naszą lokalną kulturę i dziedzictwo, a przy okazji mieli mnóstwo okazji do zabawy i rozrywki.

Festiwal rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 21.00 w Otwocku przy ul. Filipowicza (na przeciwko Liceum im. K.I. Gałczyńskiego).

Na stoiskach będziecie mogli poznawać gminy naszego powiatu. Zapraszamy do stoisko naszej gminy. Prezentację przygotuje Dzienny Dom „Senior+” w Woli Karczewskiej, zaś za część artystyczną odpowiada Pawilonu Kultury w Wiązownie. O godz. 16.00 na zaproszenie Pawilonu Kultury wystąpi Passa Quartet – czwórka zawodowych muzyków, członków Polskiej Orkiestry Radiowej. Na co dzień z powodzeniem występują w salach koncertowych, budynkach sakralnych i na wydarzeniach plenerowych. W ich repertuarze znajdują się zarówno arcydzieła muzyki klasycznej – m.in. Mozarta, Dvořáka, Chopina, Griega, Pachelbela, J. Straussa, Vivaldiego, Bacha, jak i aranżacje utworów lżejszego gatunku – od walców, poprzez tanga, aż do przebojów muzyki rozrywkowej.

W części wystawowej zobaczycie, czym jest sójka gliniecka i jak wyglądają stroje kołbielskie. Na stoiskach rękodzielników zapoznacie się z regionalnymi wytworami. Ale to nie wszystko! Będziecie mogli także zanurzyć się w historię na stoiskach grupy rekonstrukcji historycznej ze Stowarzyszenia Semper Fidelis Res Publicae. Na miłośników food trucków czekać będzie natomiast strefa gastronomiczna!

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych! Na terenie PMDK Otwock przygotowujemy specjalną strefę, w której zapewnimy mnóstwo bezpłatnych animacji i warsztatów. Będą czekały nas dmuchańce, warsztaty lego, stoisko Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i …wiele więcej!

A co dla fanów dobrej muzyki? Wśród gwiazd, które wystąpią na naszej scenie, będzie:B.R.O – Next Level oraz Bryska. Rozgrzewać Was będzie natomiast niezastąpiony  Mashlive!

XIX Powiatowy Festiwal Kultury w Otwocku 3 września w godz. 12.00-21.00.

Data opublikowania strony: 23/08/2023