Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

XV Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych. Zaproszenie

XV Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się 16 września w Warszawie, to spotkanie przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych działających na terenie województwa mazowieckiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 września.

Celem spotkania jest integracja i wzmacnianie środowiska trzeciego sektora na Mazowszu. Podczas wydarzenia będzie mowa m.in. o wyzwaniach związanych z działalnością organizacji pozarządowych w mniejszych miejscowościach, o wypaleniu aktywistów i aktywistek, o dostępie do informacji publicznej, o łączeniu potencjałów NGO-ów i MOPS-ów oraz o aktywizowaniu młodzieży. Dzięki formie warsztatowej całość zakłada dużą dozę integracji i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami uczestniczącymi.

Udział w wydarzeniu potwierdzili pełnomocniczka Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Tamara Borkowska, pełnomocnik Wojewody ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Jan Myszak oraz przewodniczący Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego Andrzej Rybus-Tołłoczko, a także Weronika Paszewska z Akcji Demokracja i Katarzyna Batko-Tołuć z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Zgłoszenia do udziału w wydarzeniu należy przesyłać za pomocą internetowego formularza zgłoszeniowego. Termin zgłoszeń: 8 września. Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ramowy program 

9.00 – 10.00 – rejestracja / kawa powitalna / integracja,

10.00 – 11.00 – uroczysta inauguracja + wykład Weroniki Paszewskiej z Akcji Demokracja,

11.00 – 11.20 – przerwa kawowa + wspólne zdjęcie,

11.20 – 13.20 – warsztaty tematyczne do wyboru, cz. 1,

13.20 – 14.00 – przerwa lunchowa,

14:00 – 16.00 – warsztaty tematyczne do wyboru, cz. 2,

16.15 – 17.00 – dyskusja końcowa + zakończenie.

Duża część wydarzenia będzie miała formę dyskusji i warsztatów w małych grupach, które pozwolą na wzajemne się poznawanie i wymianę doświadczeń.  Punktem wyjścia do spotkania jest raport „Mazowia dla Mazowsza”, który podsumowuje sytuację mazowieckich organizacji pozarządowych w 2018 r.

XV MFIP odbędzie się w Centrum Kreatywności Targowa (ul. Targowej 56 w Warszawie). Miejsce jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Organizatorzy mogą zwrócić koszty biletu pociągiem II klasy, autobusem lub – w przypadku podróży samochodem – równoważność tej kwoty.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt na e-mail: mazowia@mazowia.org.pl lub telefoniczny 22 652 22 66. Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Data opublikowania strony: 05/09/2019