bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

XVIII Powiatowy Festiwal Kultury. Spotkanie w Otwocku

Już 4 września odbędzie się osiemnasty Powiatowy Festiwal Kultury. Dzięki różnorodnym stoiskom, prezentującym walory Kołbielszczyzny, uroki Świdra i Urzecza uczestnicy wydarzenia mogą zapoznać się z dorobkiem kulturalnym powiatu otwockiego. Dorobek artystyczny i kulturowy przedstawią również gminy powiatu, prezentując się na scenie i organizując stoiska promocyjne.

Lokalne, wiązowskie walory przyrodnicze, urokliwe miejsca nad rzeką Świder miejsca związane z wielką historią widzianą przez pryzmat małych miejscowości m .in. Emów, Malcanów, Poręby, Wiązowna oraz inne atrakcyjne miejsca turystyczno-krajoznawcze gminy Wiązowna zaprezentuje Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. W stoisku promocyjnym przygotowanym przez GOK przedstawione zostaną ścieżki i szlaki rowerowe Gminy Wiązowna. Odwiedzający otrzymają mapę szlaków rowerowych. Dzieci wezmą udział w zajęciach plastyczno-kreatywnych. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w zabawie integrującej. Dla wszystkich przewidziane atrakcyjne upominki. Stoisko promujące gminę to także miejsce promocji firm współpracujących z wiązowską instytucją kultury m.in. GMF Group, cebul.pl, Majaland Warsaw.

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna serdecznie zaprasza na swoje stoisko, które będzie utrzymane w klimacie Roku Romantyzmu ze szczególnym akcentem położonym na poezję Adama Mickiewicza oraz książki o tematyce regionalnej. Biblioteka zaprezentuje literaturę m.in. przedstawiającą walory krajoznawcze oraz przeszłość i teraźniejszość Gminy Wiązowna. Na stoisku odbędzie się prezentacja książki pt. „Baśnią powiązani, w baśni zaczytani” Katarzyny Kępińskiej, z możliwością zakupu.
W książkowej przestrzeni znajdą się również atrakcyjne tytuły do zakupienia w ramach kiermaszu. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książki do odwiedzenia naszego stoiska.

Lokalni twórcy, czyli część wystawowa

Głównym elementem Festiwalu są stoiska rękodzielników, kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych i instytucji kultury z powiatu otwockiego. Oprócz tego wszyscy chętni będą mogli zobaczyć stanowiska rekonstruktorów historycznych ze Stowarzyszenia Semper Fidelis Res Publicae, a także uczestniczyć w animacjach i warsztatach organizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku.

Na powiatowej scenie, czyli część artystyczna

Zaprezentują się natomiast przedstawiciele gmin powiatu otwockiego, poprzez przedstawienie swojej działalności czy występy zespołów ludowych. Na powiatowej scenie wystąpią również artyści, którzy swoje korzenie mają w powiecie otwockim: Karolina Stanisławczyk z zespołem oraz zespół Mashlive. Gwiazdą wieczoru będzie Daria, twórczyni takich hitów jak: „Paranoia” i „Love Blind”.

Wydarzenie odbędzie się na zamkniętym odcinku ul. Filipowicza (od skrzyżowania z ul. Poniatowskiego do skrzyżowania z ul. Andriollego) oraz na terenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. M. E. Andriollego w Otwocku. Start godzina 12.00 – część wystawowa, 14.00 – część artystyczna na scenie.

 

XVIIII powiatowy festiwal kultury 2022 w Otwocku już 4 wrzesnia

Data opublikowania strony: 31/08/2022