bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”. Grant dla GOK

Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie został laureatem konkursu „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom”. Otrzymał grant w wysokości 6 400 zł, który wykorzysta na organizację miejsca przyjaznego pszczołom i zwiększenie bazy pokarmowej dla tych owadów.

Działanie, które GOK w Wiązownie niebawem zrealizuje, to stworzenie na terenie przyległym do zabytkowej Izby Regionalnej w Gliniance rabaty kwiatowej. Rabata została przemyślana w taki sposób, aby była przyjazna pszczołom. Zasadzone rośliny będą miały ciągłość kwitnienia. Różnorodność gatunków roślin na rabacie sprawi, że będzie ona atrakcyjna dla pszczół, jak i odwiedzających izbę gości. Posadzimy zarówno byliny, jak i drzewa oraz krzewy. Chcielibyśmy, aby zasadzenie roślin odbyło się przy udziale mieszkańców naszej gminy.

Inną okazją do zainteresowania mieszkańców tematyką pszczół jest organizacja konkursu „Kwiaty i kwiateczki dla trzmiela i pszczółeczki”. Celem konkursu jest zwiększenie ilości miejsc przyjaznych pszczołom. Uczestnicy konkursu będą tworzyć własną rabatę dla owadów w swoich ogrodach.

Realizacja tego konkursu ma na celu stworzenie sieci  pszczelich punktów na terenie całej gminy. Konkurs ruszył 23 czerwca, a rozstrzygnięcie nastąpi 22 września 2019 r. podczas corocznego Święta Sójki Glinieckiej. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne w regulaminie oraz na stronie www.gok-wiazowna.pl.

Więcej informacji na temat grantu oraz konkursu udziela GOK w Wiązownie, ul. Kościelna 41, tel. 22 780 41 79, e-mail:

Info z: tukontakt@wiazowna.pl

Paulina Sokół

Data opublikowania strony: 28/06/2019