mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

„Za Papieżem na rowerze”. Odjazdowa sobota

„Za Papieżem na rowerze”. Odjazdowa sobota

W sobotni, październikowy poranek po naszych wiązowskich drogach przemieszczał się dziwny korowód. 70 rowerzystów w różnym wieku, od 5 do 65 lat, wybrało się na Rodzinny Rajd Rowerowy. Naszym przewodnikiem był św. Jan Paweł II, dlatego na kamizelkach odblaskowych widniał napis „Za Papieżem na rowerze”.

Ideę rajdu zaczerpniętą z podobnej imprezy, organizowanej od kilkunastu lat na warszawskim Targówku, przenieśliśmy na wiązowski grunt. Chcieliśmy w ten sposób uczcić dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Ok. 9.45 ruszyliśmy na szlak, poznawać drogę Karola Wojtyły z domu rodzinnego do Watykanu. Miejsca odpoczynku w filii biblioteki w Duchnowie, świetlicach GOK-u i szkole w Malcanowie służyły nam do poznawania ciekawostek z życia rodzinnego, pasji, pracy i wypoczynku wielkiego Polaka. Kosztowaliśmy „wadowickich” kremówek, dźwigaliśmy kamienie w ”podkrakowskich kamieniołomach”, ustalaliśmy harmonogram pracy „wikarego z Niegowici”, a niektórzy mieli okazję strzelić gola prawdziwemu księdzu.

Naszą pierwszą wyprawę rowerową, pod czujnym okiem Policji i służb porządkowych, zakończyliśmy ok. 15.00 grillem przy plebanii. Dodatkowym powodem radości były nagrody za udział w konkursach i quizach. Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom tych upominków.

Całość wydarzenia pokazała mi wielkie serca organizatorów i uczestników, szczególnie najmłodszych, którzy dali radę przejechać  “Za Papieżem na rowerze” aż 23 km.

Wdzięczny Panu Bogu za pogodę, a ludziom za wkład pracy, zapraszam już dziś na kolejny wspólny rajd.

Ks. Przemysław Macios

Proboszcz Parafii pw. św. Wojciecha w Wiązownie

Data opublikowania strony: 20/10/2021