Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

“Zaczarowany flet Luny”. Baśniowy koncert w Duchnowie

Scena, a na niej trzy stojące kobiety. Jedna mówi do mikrofonu. W tle pianino. Przed sceną na krzesłach siedzi widownia.
Flet poprzeczny bohaterem spotkania (Foto: M. Bobrowska)

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna zorganizowała baśniowy koncert z książką „Zaczarowany flet Luny”, który odbył się 27 maja w Duchnowskim Domu Kultury.

W koncercie wystąpili uczniowie fletu Joanny Tic Ramos z Prywatnej Szkoły Muzycznej nr 1 w Otwocku, Pracowni Muzycznej „Filigrana” oraz Christian Ramos, grający na fortepianie. Na scenie wystąpili gościnnie także muzycy: Robert Morawsk,i grający na fortepianie i Jerzy Bobrowski na gitarze.

„Zaczarowany flet Luny” to bajka na flet i fortepian. Kompozycje stanowią muzyczną ilustrację do przygód Luny. Dziewczynka chce zwiedzać świat i wyrusza w samotną podróż pociągiem, a jej jedynym towarzyszem jest flet, który ma magiczną moc. Kiedy Luna gra na zaczarowanym flecie, smutki znikają, a wszyscy wokół są szczęśliwi. Co się stanie, gdy straszny smok usłyszy magiczną muzykę Luny?

Dziękujemy Agnieszce Michalczyk – dyrektor szkoły oraz Joannie Tic Ramos za przyjęcie zaproszenia i za możliwość usłyszenia tak pięknych dźwięków w sali DDK.

Cytując znanego muzyka amerykańskiego: „Muzyka to najsubtelniejsza forma przekazu. Można stwierdzić, że żadna dziedzina sztuki nie porusza, ani nie wpływa na podświadomość tak, jak muzyka”.

Marzena Bobrowska

Data opublikowania strony: 13/06/2023