bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Zakończyliśmy budowę ul. Tajemniczej w Michałówku

Droga z szarej kostki brukowej w kształcie litery T. Po bokach rowy odwodnieniowe.
Powstała blisko kilometrowa droga z nową nawierzchnią z kostki (Foto: UG Wiązowna/T. Dąbrowski)

Zakończyły się prace na ul. Tajemniczej w Michałówku, Wybudowana droga znacząco polepsza jakość życia mieszkańców. Utwardzona nawierzchnia wyeliminuje tumany pyłu, które dotychczas były uciążliwe dla mieszkańców, w szczególności rowerzystów oraz pieszych.

Ponadto stworzyliśmy  skuteczny system odwodnienia, który będzie współpracował z istniejącymi rowami melioracyjnymi i zapewni właściwe zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych w obrębie pasa drogowego.

Przebudowana droga znacząco podnosi atrakcyjność okolicznych nieruchomości i zapewne wpłynie na rozwój miejscowości. Potwierdzeniem tego są powstające w rejonie ul. Tajemniczej nowe domy mieszkalne oraz nowe podziały nieruchomości gruntowych na działki budowlane.

Budowa ul. Tajemniczej rozpoczęła się w 2018 r. wraz z budową pętli autobusowej dla komunikacji publicznej, która obecnie funkcjonuje na linii Michałówek – Izabela – Zakręt – Sulejówek. Efektem zakończonej inwestycji jest możliwość korzystania z przebudowanej drogi o łącznej długości ok. 870 m.

Koszty inwestycji rozłożyliśmy na kilka lat budżetowych i wyniosły łącznie ok. 1,35 mln zł. Mieszkańcy  Michałówka, podejmując przez kilka kolejnych lat na zebraniach sołeckich stosowne uchwały, przeznaczyli na ten cel z funduszu sołeckiego kwotę blisko 68 tys. zł.

Więcej informacji na temat inwestycji udziela Tadeusz Dąbrowski, Wydział Inwestycji, tel. 22 52 58 62, e-mail: t.dabrowski@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 10/04/2024