mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Zapisz się już dziś na 42. Półmaraton Wiązowski!

Zapisz się już dziś na 42. Półmaraton Wiązowski!

Start 40. Półmaratonu Wiązowskiego
Start jubileuszowego 40. Półmaratonu Wiązowskiego (Foto: M. Sosnowska)

Bieg główny, bieg na 5 km, biegi dla młodzieży i dzieci – doskonała atmosfera, gorący doping niezależnie od pogody. Tak będzie w Wiązownie podczas 42. Półmaratonu Wiązowskiego. Startujemy 27 lutego 2022 r. Zapisy trwają. Najłatwiej zarejestrować się przez stronę www.wiazownapolmaraton.pl

Liczba biegaczy biorących udział w naszej imprezie rośnie. Choć tegoroczny bieg był pod tym względem, z powodów epidemiologicznych, trudny. Po raz pierwszy pobiegliśmy latem.  Mamy nadzieję, że epidemia nie pokrzyżuje naszych planów i w lutym spokojnie staniemy na starcie. Jeśli jednak nie będzie to możliwe, to tak jak w tym roku, zaproponujemy nowy termin biegu a wszystkim tym, dla których termin nie będzie odpowiedni, zwrócimy pieniądze.  

– “Organizacja biegu w takich warunkach jest wyjątkowo trudna” – mówi dyrektor Półmaratonu Wiązowskiego Anna Rosłaniec. – “Naszym celem jest stworzenie bezpiecznego biegu. Od kilku lat mam ogromną przyjemność być częścią zespołu, który świetnie zna się na tej pracy. Dlatego jestem przekonana, że bez względu na utrudnienia, które nas czekają, nasz maraton będzie fantastycznym, doskonale wspominanym wydarzeniem”.   

Co roku w organizację półmaratonu zaangażowanych jest setki osób. –Tu, w urzędzie, koordynujemy te prace”mówi Lidia Piotrowska z Wydziału Spraw Społecznych UGW. – “Ale oprócz nas nad tym projektem pracują m.in. Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, Szkoła Podstawowa w Wiązownie oraz pozostałe placówki oświatowe, straże pożarne, sołectwa oraz nasi niezawodni wolontariusze. Bez współpracy tych wszystkich organizacji i ludzi nigdy nie zrobilibyśmy imprezy na takim poziomie. To nasza ogromna przewaga. To coś, czego zazdroszczą nam organizatorzy biegów w całej Polsce. My w Wiązownie to mamy. I to nasz ogromny skarb!“. 

Cena tegorocznego pakietu startowego w biegu główny to 70 zł, jeśli wykupimy pakiet do 16 stycznia 2022 r., 95 zł od 17 do 20 lutego 2022 r. oraz 120 zł w dniu zawodów. W przypadku wiązowskiej 5-tki pakiet kosztuje: to 50 zł, jeśli wykupimy pakiet do 16 stycznia 2022 r., 75 zł od 17 do 20 lutego 2022 r. oraz 90 zł w dniu zawodów. Dla naszych mieszkańców przygotowaliśmy zniżki obowiązujące do 16 stycznia: za start w biegu głównym osoba zameldowana na stałe w naszej gminie zapłaci 45 zł, a w Wiązowskiej 5-tce 20 zł. To wszystko dzięki dopłatom z budżetu samorządu, na który składamy się wszyscy, nie tylko płacąc podatki, ale przede wszystkim meldując się i obniżając kwoty, które samorząd musi przekazać do budżetu Państwa.

Biegacze otrzymają: numer startowy, chustę wielofunkcyjną, worek sportowy, zdjęcia oraz dyplom elektroniczny do pobrania ze strony www.fotomaraton.pl oraz w przypadku wykupienia – koszulkę techniczną (unisex) z logo 42. Półmaratonu Wiązowskiego. 

Jeśli chcesz się przygotować do wspólnego startu, zapraszamy na treningi, które obywają się w każdą niedzielę. Zbieramy się przy wejściu na teren Gminnego Parku Centrum w Wiązownie o godz. 9.00. Udział w nich jest bezpłatny. Treningi są prowadzone w dwóch grupach. Dla zaprawionych w bojach biegaczy oraz dla tych początkujących. 

Pamiętaj, że bieganie samodzielnie może być sposobem na naładowanie “akumulatorów”, ale dopiero wspólne ćwiczenia i udział w wydarzeniu dają zastrzyk energii i tworzą Twoją biegową historię!
 
Po wszystkie szczegóły związane z biegiem zapraszamy na stronę www.wiazownapolmaraton.pl Do zobaczenia na starcie! 

Data opublikowania strony: 23/12/2021