Tworząc pracę należy wziąć pod uwagę dzieła, dokonania, odkrycia lub zasługi wybranego lub wybranych patronów roku 2023. Sejm 20023 ustanowił rokiem: Wojciecha Korfantego, Pawła Edmunda Strzeleckiego, Aleksandra Fredry, Aleksandry Piłsudskiej, Maurycego Mochnackiego, Jadwigi Zamoyskiej i Jerzego Nowosielskiego, zaś senat – Mikołaja Kopernika, Jana Matejki i Wisławy Szymborskiej.
Autorzy najciekawszych projektów, wyłonionych komisyjnie, otrzymają po 50 sztuk zakładek do rozdania w rodzinie lub wśród przyjaciół. Zwycięskie zakładki staną się również zakładkami firmowymi Biblioteki Publicznej Gminy Wiązowna. Będą jej wizytówkami i pomogą w promocji czytelnictwa. Zakładki, które najbardziej zachwycą konkursowe jury wezmą udział w całorocznej wystawie dostępnej w bibliotece w Wiązownie, Gliniance i Duchnowie.
Zasady uczestnictwa w konkursie są dostępne w regulaminie na stronie biblioteki. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza (dostępny na stronie biblioteki) i przesłanie go do biblioteki w Wiązownie. Termin złożenia prac mija 4 maja.