bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Zawodniczka UKS ORŁY Zakręt z brązowym medalem Mistrzostw Świata

W dniach 21-24 sierpnia w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Świata w Grapplingu. Zawody rozgrywane były w kategoriach U17, U20 oraz senior. Polskę reprezentowało blisko 60 zawodników w tym zawodniczka UKS ORŁY Zakręt Sylwia Welc, która występowała w kategorii U17 -52 kg w Gi i No Gi.

Reprezentantka klubu z Zakrętu rozpoczęła rywalizację w poniedziałek 21 sierpnia od walki z zawodniczką z Kazachstanu, z którą wygrała przez poddanie trójkątem nogami. W kolejnych walkach Sylwia wygrała na punkty z reprezentantką Ukrainy, natomiast przegrała z Zuzanną Kowalską z Warszawy oraz Francuzką która została złotą medalistką podczas rywalizacji w formule No Gi. Sylwia zajęła trzecie miejsce tym samym zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata.

Drugiego dnia walki toczyły się w formule Gi czyli w kimonach. Sylwia stoczyła cztery ciężkie walki niestety nie udało się zająć miejsca na podium.

Sam udział w tak dużych i prestiżowych zawodach był wielkim sukcesem zawodniczki i całego klubu, a zdobycie medalu jest zwieńczeniem ciężkiej pracy wykonywanej na treningach od lat. Oczywiście nie spoczywamy na laurach i liczymy na więcej.

info: Artur Mroczek

Data opublikowania strony: 01/09/2023