mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Logo Teraz Polska

Zdalne odczyty. Nowy system w naszej gminie

Zdalne odczyty. Nowy system w naszej gminie

Licznik wody
Stare wodomierze zostaną zastąpione nowoczesnym systemem monitorowania ilości zużywanej wody (Foto: pixabay.com)

Systemy teleinformatyczne zyskują coraz większą popularność niemalże w każdej dziedzinie naszego życia. Nowością jest możliwość stosowania tego typu innowacji do realizacji usług publicznych, w tym w zakresie monitorowania ilości zużywanej wody. Wkrótce taki system będzie działał na terenie naszej gminy. 

Zakład Gospodarki Komunalnej w Wiązownie niebawem rozpocznie wdrażanie inteligentnego systemu informatycznego zapewniającego rejestrowanie, przetwarzanie, archiwizowanie i przekazywanie danych dotyczących ilości zużywanej wody. 

Dane o zużyciu wody przechowywane będą na serwerze o najwyższych standardach bezpieczeństwa, a dostęp do danych historycznych będzie umożliwiał analizę, ustalanie przyszłego zużycia wody oraz planowanie remontów i rozwoju sieci wodociągowej.  

Wdrożenie systemu umożliwi również wczesne wykrywanie anomalii (wycieków, naruszeń). System będzie identyfikował próby manipulowania wodomierzem oraz awarie na sieci wodociągowej, co pozwoli na zmniejszenie strat wody nawet o kilkanaście procent.  

Inwestycja zapewni redukcję kosztów operacyjnych, automatyzację obsługi i utrzymania sieci oraz pozwoli na przeprowadzenie digitalizacji istniejącej infrastruktury pomiarowej.  

Z uwagi na kompleksowość działań w pierwszej kolejności obsługą zdalnego odczytu zostaną objęte miejscowości: Kąck, Rzakta, Poręby, Bolesławów, Czarnówka, Kruszówiec, w których konieczna jest wymiana wyeksploatowanych wodomierzy. W kolejnych latach zasięg systemu będzie rozszerzany i obejmie obszar całej gminy. 

Więcej informacji na ten temat udziela Zakład Gospodarki Komunalnej, tel. 22 789 01 33, e-mail: biuro@zgk-wiazowna.pl 

Data opublikowania strony: 19/01/2021