bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Zginęło 12 Polaków. 23 grudnia dniem żałoby narodowej

Tragedia w kopalni w Czechach. Z powodu śmierci 12 polskich górników prezydent Andrzej Duda ogłosił niedzielę 23 grudnia dniem żałoby narodowej.

W czwartek 20 grudnia około godz. 17 doszło pod ziemią do wybuchu metanu w czeskiej kopalni w miejscowości Karwina. W jego wyniku zginęło 13 górników, w tym 12 z Polski. Udało uratować się 10 innych, znajdujących się w tym czasie pod ziemią. Jeden z nich jest w bardzo ciężkim stanie. Uległ poważnemu poparzeniu.

Kancelaria Prezydenta RP podał informację, że w związku z tragedią w czeskiej kopalni niedziela 23 grudnia będzie dniem żałoby narodowej w całej Polsce.

W okresie obowiązywania żałoby narodowej flagi na gmachach publicznych zostaną opuszczone do połowy masztu.

Tradycyjnie przepasuje się także flagi czarnym kirem, jednak tylko te, które nie są wywieszane na masztach. W ten sposób pamięć osób, które zginęły w czeskiej kopalni, mogą uczcić mieszkańcy naszej gminy.

Do uczczenia pamięci zobowiązane są też media, które powinny ograniczyć nadawanie programów rozrywkowych. Odwołane mogą również zostać duże imprezy masowe, np. koncerty czy rozgrywki sportowe.

Foto: scrin/Radio90/youtobe.com

Data opublikowania strony: 21/12/2018