Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Żłobek w Gliniance ma już dyrektora. A w budynku praca wre

Trwają prace modernizacyjne w budynku dawnego gimnazjum w Gliniance, dzięki którym powstaną pomieszczenia i sale dla pierwszego w gminie żłobka. Placówka ma już dyrektora. Została nim Agata Łęgowska, pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Wkrótce ruszą rekrutacje na pracowników żłobka. Będziemy szukać opiekunów oraz innych – niezbędnych do funkcjonowania placówki – pracowników.

W marcu radni uchwalili statut Gminnego Żłobka „Wiązusie” w Gliniance. W wyniku ogłoszonego konkursu wybrano dyrektora placówki. Została nim pedagog z wieloletnim doświadczeniem Agata Łęgowska. Pani Agata była nauczycielką oraz dyrektorką szkół podstawowych w Wiązownie i w Pęclinie.  Aktualnie jest przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jest także „Zasłużoną dla Gminy Wiązowna” za aktywny udział w życiu społecznym Gminy Wiązowna, wielkie zaangażowanie w życie szkoły oraz nastawienie na pomoc osobom dotkniętym niepełnosprawnością poprzez stworzenie innowacyjnego programu klas integracyjnych.

Żłobek będzie miał pod swoją opieką 45 dzieci. Rekrutacje na pracowników żłobka ogłosimy w drugiej połowie maja. Będziemy szukać opiekunów i kadry wspomagającej działanie placówki, m.in. kucharki czy też osób sprzątających. Rekrutacja dzieci ruszy prawdopodobnie pod koniec czerwca. Informacje na ten temat zostaną udostępnione na naszej stronie, w Biuletynie Informacji Publicznej  oraz gminnym FB.

Zaawansowane prace budowlane

W budynku dawnego gimnazjum w Gliniance (ul. Napoleońska 53A) trwają prace modernizacyjne. Za nami roboty rozbiórkowe, ponieważ część ścian trzeba było wyburzyć. Ułożono już instalację podposadzkową. Pojawiły się ścianki działowe.  Na ukończeniu jest układanie niezbędnych instalacji. Nad pracami czuwa cały czas nadzór inwestorski. Prace budowlane mają zakończyć się w lipcu tak, by można było wyposażyć sale i pomieszczenia oraz przygotować je na przyjęcie dzieci.

Nasza gmina na żłobek uzyskała dofinansowanie w wysokości 1 348 701,84 zł w ramach Działania 8.3 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, Poddziałania 8.3.2 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej w ramach ZIT, RPO WM 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 1 687 692,24 zł.

Więcej informacji na temat funkcjonowania placówki w Gliniance udziela jego koordynatorka i dyrektorka Agata Łęgowska, tel. 603 710 070.

Więcej informacji na temat prac modernizacyjnych udziela Tadeusz Dąbrowski, Wydział Inwestycyjny, tel. 22 512 58 62, e-mail: t.dabrowski@wiazowna.pl

Data opublikowania strony: 17/05/2022