Portal Mapowy Wiazowna Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct PSE Czyste powietrze
logo nagłówek
szukaj bip wiązowna bip wiązowna Rodo Ochrona Danych Osobowych Polska Fundusze EU
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Gminny żłobek. Modernizacja budynku

Małe dzieci przeglądają książeczki
Żłobek przyjmie małe dzieci do lat 3 (Foto: pixabay.com)

Ruszyły prace modernizacyjne w budynku dawnego gimnazjum w Gliniance, dzięki którym powstaną pomieszczenia i sale dla pierwszego w gminie żłobka. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przyjętym harmonogramem, placówka zacznie działać od 1 września.

Na marcowej sesji radni Gminy Wiązowna podjęli uchwałę w sprawie powołania Gminnego Żłobka „Wiązusie” w Gliniance i przyjęcia jego statutu. Trwa rekrutacja na dyrektora placówki. Dokumenty można składać do 14 kwietnia w Biurze Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Gminy Wiązowna. Informacje na temat rekrutacji można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Wiązowna.

Następnie skupimy się na zatrudnieniu pracowników i przygotowaniu rekrutacji. Żłobek zaopiekuje się 45 dzieci.

W budynku dawnego gimnazjum w Gliniance (ul. Napoleońska 53A) trwają prace modernizacyjne. Za nami roboty rozbiórkowe, ponieważ część ścian trzeba było wyburzyć. Ułożono już instalację podposadzkową. Nad pracami czuwa cały czas nadzór inwestorski. Prace budowlane mają zakończyć się w lipcu tak, by można było wyposażyć sale i pomieszczenia oraz przygotować je na przyjęcie dzieci.

Nasza gmina na żłobek uzyskała dofinansowanie w wysokości 1 348 701,84 zł w ramach Działania 8.3 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3, Poddziałania 8.3.2 Ułatwianie powrotu do aktywności zawodowej w ramach ZIT, RPO WM 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 1 687 692,24 zł.

Więcej informacji na temat prac modernizacyjnych udziela Tadeusz Dąbrowski, Wydział Inwestycyjny, tel. 22 512 58 62, e-mail: t.dabrowski@wiazowna.pl

Tablica z informacją o dotacji na gminny żłobek wiązusie

Data opublikowania strony: 08/04/2022