bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Zmiany w obostrzeniach. Od 26 kwietnia

Na niebieskim tle tekst: Przedłużenie zasad bezpieczeństwa
Rząd podjął decyzję o zniesieniu części obostrzeń dla wybranych województw (Foto: Twitter/MZ)

Od 26 kwietnia w 11 województwach uczniowie klas 1-3 przejdą na nauczanie hybrydowe. Otwarte zostaną salony fryzjerskie i salony kosmetyczne. W pięciu województwach, gdzie sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza, obostrzenia pozostają bez zmian.

Województwa, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza i wszystkie obostrzenia zostają utrzymane, to: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie.

W pozostałych 11 regionach od poniedziałku 26 kwietnia edukacja w klasach 1-3 szkół podstawowych będzie prowadzona w systemie hybrydowym. Otworzą się salony urody, zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne i będą działać w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal obowiązuje reszta wprowadzonych wcześniej obostrzeń. Więcej na ich temat w tekście: Pandemia COVID-19. Przedszkola otwarte od 19 kwietnia

W czasie majówki utrzymane zostaną obecne przepisy dotyczące zasad przekraczania granicy z Polską. Od 30 marca obowiązuje rozporządzenie, zgodnie z którym przyjeżdżający do Polski z państw strefy Schengen obejmowani są kwarantanną, chyba że mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa sprzed maksymalnie 48 godzin, są ozdrowieńcami lub zaszczepili się przeciw COVID-19. Z obowiązku tego zwolnieni są m.in. pracownicy transgraniczni i kierowcy zawodowi.

Po weekendzie majowym rząd najprawdopodobniej otworzy instytucje kultury, luzowanie obostrzeń dotyczyć też będzie obiektów sportowych.

Więcej informacji na stronie gov.pl

Data opublikowania strony: 22/04/2021