bip wiązowna bip wiązowna Polska Fundusze EU Czyste powietrze Rodo Ochrona Danych Osobowych
logo nagłówek
szukaj
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Wzorowa gmina logo

Zrób coś dobrego. Pobiegnij dla Poli

Pola Kuśmierek, bohaterka akcji "Świąteczna Radość Pomagania"
Pola Kuśmierek, bohaterka akcji "Świąteczna Radość Pomagania"

Tradycją już stało się, że na naszym półmaratonie biegniemy nie tylko dla wyniku i dobrej zabawy! I w tym roku uczestnicy naszych biegów będą mieli okazję, by wziąć udział w akcji charytatywnej „Biegnę dla…” organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego.

W tym roku pobiegniemy dla Poli Kuśmierek z Kącka. Dziewczynka ma niespełna dwa lata. Urodziła się z wadami rączek. Nie ma kości kciuka prawej dłoni, w lewej są one nieproporcjonalnie małe i ułożone zbyt blisko. W dłoni nie wykształciły się kości śródręcza, w drugiej ścięgna odpowiedzialne za zginanie kciuka. Kość promieniowa lewej ręki jest źle ułożona.

Polę czekają dwie operacje, a po nich żmudna, trudna i kosztowna rehabilitacja. Operacja kosztować będzie ponad 50 tys. zł. Miesięczny koszt rehabilitacji to około 1300 zł. Przekazując 1% podatku z PIT, możemy pomoc i Poli i jej rodzinie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji – wystarczy przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „Biegnę dla Poli” i dotrzeć z nią do mety. Zaangażowanie uczestników zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz dziewczynki. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w dniu biegu w biurze zawodów w godz. 7.30 – 11.30.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski i Fundację PKO Banku Polskiego można znaleźć na stronie: www.bankomania.pkobp.pl.

Foto: M. Sosnowska

Data opublikowania strony: 29/01/2020