radio button mapa button pieed button pieed button
logo nagłówek
cz-b pomniejsz powiększ szukaj bip wiązowna bip wiązowna
=
logo mniejsze
logo wiązowna

Infolinia urzędu:
22 512 58 00

e-mail:
urzad@wiazowna.pl

Zrób coś dobrego. Pobiegnij dla Poli

Zrób coś dobrego. Pobiegnij dla Poli

Pola Kuśmierek

Tradycją już stało się, że na naszym półmaratonie biegniemy nie tylko dla wyniku i dobrej zabawy! I w tym roku uczestnicy naszych biegów będą mieli okazję, by wziąć udział w akcji charytatywnej „Biegnę dla…” organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego.

W tym roku pobiegniemy dla Poli Kuśmierek z Kącka. Dziewczynka ma niespełna dwa lata. Urodziła się z wadami rączek. Nie ma kości kciuka prawej dłoni, w lewej są one nieproporcjonalnie małe i ułożone zbyt blisko. W dłoni nie wykształciły się kości śródręcza, w drugiej ścięgna odpowiedzialne za zginanie kciuka. Kość promieniowa lewej ręki jest źle ułożona.

Polę czekają dwie operacje, a po nich żmudna, trudna i kosztowna rehabilitacja. Operacja kosztować będzie ponad 50 tys. zł. Miesięczny koszt rehabilitacji to około 1300 zł. Przekazując 1% podatku z PIT, możemy pomoc i Poli i jej rodzinie.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji – wystarczy przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „Biegnę dla Poli” i dotrzeć z nią do mety. Zaangażowanie uczestników zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz dziewczynki. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w dniu biegu w biurze zawodów w godz. 7.30 – 11.30.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski i Fundację PKO Banku Polskiego można znaleźć na stronie: www.bankomania.pkobp.pl.

Foto: M. Sosnowska

Data opublikowania strony: 29/01/2020